Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo
2 kwietnia to bardzo ważny dzień nie tylko w naszej Małej Społeczności, ale także w całym świecie. To dzień, w którym powinniśmy szczególną uwagę poświęcić osobom w spektrum autyzmu.
Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat Autyzmu.
Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce.
Osoby z autyzmem mają często problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Autyści w inny sposób odbierają dźwięk, światło, smak, zapach, ból czy dotyk. Często tworzą swój wewnętrzny świat. Ponadto w szczególny sposób wyrażają swoje emocje i budują relacje z innymi. Wszystko to sprawia, że osoby w spektrum autyzmu należą do grup narażonej na dyskryminację, przemoc i wykluczenie.

W naszej placówce uczciliśmy ten dzień pod hasłem: „ Różne odcienie autyzmu”. Uroczystość obejmowały zajęcia muzyczno-ruchowe, polisensoryczne oraz sprawnościowe.
Najważniejsze jednak, że wszyscy chętnie w nich uczestniczyli i wspólnie się bawili.
Starajmy się wspólnie tworzyć przyjazne otoczenie, pamiętając o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej.
❤️🧡💛💚💙💜

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

#SerceDlaAutyzmu
#Fundacjadzieciompomagaj
#autyzm
#ŚwiatowyDzieńAutyzmu

Aktualności

środa 18 stycznia 2023CER Tęcza
CZTERY RAZY CZTERY STRUNY, CZYLI O KWARTECIE SMYCZKOWYM.🎻🎵🎶 Dziś najmłodsze dzieci z grup edukacyjn... Więcej »