Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo
ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Już niebawem 2 kwietnia, czyli bardzo ważny dzień nie tylko w naszej Małej Społeczności, ale także w całym świecie. To dzień, w którym powinniśmy szczególną uwagę poświęcić osobom w spektrum autyzmu.

Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w całej Polsce.
Osoby z autyzmem mają często problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. Autyści w inny sposób odbierają dźwięk, światło, smak, zapach, ból czy dotyk. Często tworzą swój wewnętrzny świat. Ponadto w szczególny sposób wyrażają swoje emocje i budują relacje z innymi. Wszystko to sprawia, że osoby w spektrum autyzmu należą do grupy narażonej na dyskryminację, przemoc i wykluczenie.

W naszej placówce uczciliśmy ten dzień pod hasłem: „ Różnorodność autyzmu”. Uroczystość obejmowały zajęcia muzyczno-ruchowe, polisensoryczne oraz gry terenowe, które miały na celu:
✅pogłębić wśród dzieci wiedzę na temat zaburzeń ze spektrum autyzmu,
✅ kształtowanie postaw szczacunku, tolerancji i akceptacji osób z autyzmem,
✅okazanie solidarności z otoczeniem osób cierpiących na ASD,
✅ budowanie relacji między dziećmi podczas zabawy oraz integrację grupy w atmosferze wzajemnego zaufania i poczucia bezpieczeństwa.

Najważniejsze jednak, że wszyscy chętnie w nich uczestniczyli i wspólnie się bawili.

Starajmy się wspólnie tworzyć przyjazne otoczenie, pamiętając o tym jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

❤️🧡💛💚💙💜

Aktualności

piątek 22 września 2023CER Tęcza
HIPOTERAPIA z Centrum Edukacji Jeździeckiej Wtórek Anna Parzydło 🐴🌈 Po wakacyjnej przerwie wracamy... Więcej »