Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo
Szanowni Państwo niezmiernie nam miło poinformować, że od tego roku warsztat fizjoterapeutyczny będzie wzbogacony o rehabilitację z wykorzystaniem platformy Galileo Med 35 😀

Działanie platformy Galileo opiera się na przenoszeniu wibracji na konkretną partię lub całe ciało. Dzięki drganiom są pobudzane mięśnie, co prowadzi do ich wzmocnienia i usprawnienia.

Zasady Galileo oparte są na naturalnym ruchu ludzkiego chodu. Zmieniający strony ruch Galileo, przypominający ruch huśtawki o zmiennej amplitudzie i częstotliwości, pobudza sekwencję ruchów przypominającą ludzki chód. Szybki ruch platformy treningowej powoduje wychylanie miednicy – podobne jak podczas chodzenia, ale znacznie częstsze. Organizm reaguje kompensacją: rytmicznymi skurczami mięśni, naprzemiennie po lewej i prawej stronie ciała. Od częstotliwości ok. 12 Hz, takie skurcze nie są świadome – stanowią odruch. Odruch rozciągania aktywuje mięśnie nóg, brzucha i pleców, aż do górnej części korpusu.

Liczba skurczów na sekundę wynikających z odruchu rozciągania określana jest przez regulowaną częstotliwość treningu. Na przykład po wybraniu częstotliwości treningu wynoszącej 25 Hz, w każdej sekundzie odbywa się 25 cyklów skurczów mięśni zginaczy i prostowników. Trwająca 3 minuty sesja treningowa o częstotliwości 25 Hz wywołuje zatem tyle samo skurczów mięśni co przejście 4500 kroków.

Platforma Galileo Med 35 jest wykorzystywana w procesie rehabilitacji takich jednostek jak: mózgowe porażenie dziecięce, pacjentów po SDR, SM, SMA i innych chorobach neurologicznych oraz innych dysfunkcjach narządu ruchu.

Trening Galileo obciąża układ krążenia jedynie w minimalnym stopniu, pomaga pobudzić krążenie krwi i metabolizm, a także zapewnia:
✅ Wzrost siły mięśniowej
✅ Trening dna miednicy i zapobieganie wysiłkowemu nietrzymaniu moczu
✅Poprawa funkcji mięśni
✅Poprawa elastyczności i zakresu ruchu
✅Rozluźnianie napiętych mięśni, zapobieganie bólom pleców
✅Uruchamia trening równowagi i koordynacji
✅Zapobieganie upadkom
✅Poprawia koordynację, równowagę oraz pobudza percepcję

👇👇👇👇👇👇

Aktualności

piątek 17 maja 2024CER Tęcza
🌞 Na Ranczu Targówka jak zwykle dużo się dzieje! 🌿 Młodsze grupy pojechały na Ranczo Targówka odwie... Więcej »