Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo
W związku z wojną na Ukrainie, która wstrząsnęła Polską i całym światem, uczestnicy Programu Rehabilitacja 25 plus dofinansowanego z PFRON wzięli udział w specjalnym szkoleniu internetowym organizowanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pt. „ Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie”.
Dzieci i młodzież od kilku ostatnich dni doświadczają ogromnego lęku. Towarzyszą im trudne, nieznane dotąd odczucia i emocje, z którymi bez pomocy osób dorosłych mogą sobie nie poradzić.
Rolą dorosłych i pedagogów jest nie wzbudzać w uczniach niepotrzebnego lęku i niepokoju oraz dać im przestrzeń do mówienia o swoich uczuciach i emocjach. Jednocześnie przedstawić im jakiego wsparcia mogą oczekiwać od swojej szkoły/placówki oraz wskazać sposoby radzenia sobie w trudnej psychologicznie sytuacji, obciążenia, strachu.
Dziś omówiliśmy wszystkie ważne zagadnienia. Uczestnikom Programu Rehabilitacja 25 plus została przedstawiona obecna sytuacja polityczna na świecie. Dowiedzieli się jak korzystać ze sprawdzonych źródeł informacji. Omówiliśmy zasady bezpieczeństwa oraz skuteczne sposoby i formy porozumiewania się z uchodźcami z Ukrainy.
Bądźmy solidarni i wspierajmy się nawzajem. 💙💛

#SercemzUkrainą

Aktualności

wtorek 20 września 2022CER Tęcza
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy 👇👇👇 Więcej »