Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Herc Damian

agnieszka-nowak-1.jpg

Damian urodził się w czerwcu 1996 roku, kilka chwil po narodzinach stwierdzono u niego Zespół Downa. Oprócz bardzo dużego opóźnienia psychoruchowego, zmaga się też z ostrą niedoczynnością tarczycy. Jest bardzo pogodnym chłopcem, próbującym poradzić sobie z wyzwaniami, które stawia mu codziennie życie. My, jako rodzice, staramy się ułatwić mu to, konsultując jego rozwój ze specjalistami poradni: logopedycznej, psychologicznej, psychiatrycznej, endokrynologicznej a także innymi fachowcami, którzy choć w małym stopniu mogą przyczynić się do poprawienia rozwoju naszego synka Damianka. Damian codziennie, przyjmuje leki, łagodzące objawy braku hormonu, który produkowany jest przez tarczycę. Przyjmuje także leki psychotropowe, poprawiające jego funkcje motoryczne. W skutek niższej oporności często zmagamy się także z jakże pospolitymi, a jednak dla tych dzieci groźnymi infekcjami. Według specjalistów jednym z ważniejszych punktów, które pozwolą na jego dalszy rozwój, są turnusy rehabilitacyjne. Stały kontakt ze specjalistami podczas turnusu, oraz z osobami rozumiejącymi problem, z jakim się zmagamy, w znaczny sposób pomoże w rozwoju Damiana. Nasza sytuacja materialna, wyjazdy z naszym synem Damianem na turnusy rehabilitacyjne, pozostawia jedynie w sferze marzeń. Ofiarowany przez Państwa 1% z podatku, pozwoli, aby marzenia stały się rzeczywistością. Pozwoli na postawienie kolejnego kroku do przodu oraz na bezproblemowy zakup wszystkich niezbędnych leków.

Jak pomóc?

Można  przekazać 1% swojego podatku. 
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce"cel szczegółowy 1%" - dla Damiana Herc.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy

Rodzice Damiana Monika i Arkadiusz Herc

MIZGAŁA MACIEJ

agnieszka-nowak-1.jpg

Maciuś urodził się 27 tygodniu ciąży. Przez półtora roku był zupełanie niesprawny fizycznie (leżał, nie obracał się na boczki, nie miał kontaktu ze światem zewnętrznym). Pierwsze diagnozy były bardzo niepomyślne: dzięcięce porażenie mózgowe, hipoplazja ciała modzelowatego i robaka, zespół Westa, niedosłuch. Aktualnie stan Maciusia, dzięki systematycznej rehabiblitacji, jest stanowczo lepszy. Maciuś zaczął chodzić, jest wesoły, ma lepszy kontakt z otoczniem. Niestety wciąż nie mówi, nie rozumie mowy, nie wskazuje na swoje potrzeby, nie gryzie i nie przeżuwa. Pomóc mógłby turnus rehabilitacyjny logopedyczny. Koszt turnusu to 5 tysięcy złotych. Liczymy jednak na to, że uda nam się zebrać tę kwotę i Maciuś zacznie nas rozumieć i rozmawiać nami. 

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać "dla Macieja Mizgały" 

Wdzięczni rodzice Maciusia

Malik Jan

agnieszka-nowak-1.jpg

Spaszewska Martyna

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka Martynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Pierwsze dni i miesiące jej życia to operacje i pobyt w specjalistycznej klinice. Lekarze stwierdzili u Martynki znacznie obniżone napięcie mięśniowe kończyn dolnych i konieczność intensywnej rehabilitacji, aby uzyskać jak najlepszą sprawność nóg. Obecnie córka ma ponad 4 latka. Jest pod stałą opieką rehabilitanta i innych specjalistów : urologa, eurochirurga, ortopedy. Dzięki rehabilitacji postępy są duże. Dziś Martynka zaopatrzona jest w specjalne aparaty ortopedyczne, dzięki którym stawia swoje pierwsze kroki. Bez nich jest to jednak niemożliwe. Konieczna jest dalsza rehabilitacja i leczenie. Chcielibyśmy aby nasza córeczka miała możliwość wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci np. do ośrodka Wielspin w Wągrowcu lub Zabajka w Złotowie. Koszt jednego 14-dniowego turnusu wynosi ok.3500 zł. Nasze możliwości finansowe są zbyt małe aby zrealizować wyjazdy na turnusy i dalszą rehabilitację. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe, abyśmy mogli osiągnąć nasz cel- SPRAWNOŚĆ I ZDROWIE MARTYNKI. 


Jak pomóc?


Przekaż Martynce 1% swojego podatku. 
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce Inne informacje - 1% dla Martyny Spaszewskiej. 
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.
Rodzice Martynki-Ewelina i Tomasz Spaszewscy

strona Martynki to: http://www.martynkaspaszewska.boo.pl/

Budzik Jakub

agnieszka-nowak-1.jpg

Jakub Budzik urodził się 26.09.2015 jako zdrowy chłopczyk. Gdy skończył trzy miesiące wystąpiły u niego pierwsze ataki padaczki. Dobór leku był bardzo trudny i długotrwały. Ciągłe pobyty w szpitalu i u specjalistów. Wprowadzono do leczenia 7 leków, obecnie Kuba jest na 3 lekach. Została postawiona diagnoza - padaczka lekooporna. Trwające pięć miesięcy ataki spowodowały znaczne zahamowanie rozwoju psychoruchowego. Mimo stałej rehabilitacji to co wyćwiczył ataki zabierały. Kuba w tym czasie był jakby nieobecny, nie poznawał nas ? rodziców, było mu obojętne gdzie jest i z kim, nie wodził wzrokiem, nie skupiał wzroku, nie uśmiechał się. Dnia 24 sierpnia ataki ustały. Powoli zaczyna się rozwijać, poznaje nas, uśmiecha się, wodzi wzrokiem. Mimo stałej rehabilitacji nie siedzi jeszcze samodzielnie, nie chodzi, nie chwyta przedmiotów, nie przewraca się z brzucha na plecy, nie raczkuje. Konieczna jest dalsza intensywna rehabilitacja. Prosimy o wsparcie, żeby Kuba mógł postawić swój pierwszy krok i dogonić rówieśników.

Jak pomóc?
Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać "dla Jakub Budzik"

Wdzięczni rodzice Kubusia

Smelczyński Wiktor

agnieszka-nowak-1.jpg

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie . Nasz Synek Wiktor choruje na bardzo rzadką ( jest nas garstka około 40 dzieciaczków w Polsce) genetyczną, metaboliczną chorobę, która nosi nazwę LCHAD (Deficyt dehydrogenazy hydroksyacylo-CoA długołańcuchowych kwasów tłuszczowych). 
Wiktorek urodził się 18 marca 2009 jako zdrowy chłopiec  z 10 punktami w skali Apgar. Kiedy skończył 4 miesiące trafił na intensywną terapię, gdzie rozpoznano tę podstępną chorobę. Choroba wymaga stosowania diety niskotłuszczowej, regularnego, wysokokalorycznego pożywienia. Niestety w skutek zbyt późnego rozpoznania  doszło do nieodwracalnych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym. U Wiktora stwierdzono ostrą niewydolność oddechową i krążeniową, hepatomegalię, częstoskurcz nadkomorowy, hipoglikemię (spadek cukru do 2mg%). Lekarze nie dawali szans na przeżycie. Nasz synek przez 1,5 tygodnia był w śpiączce.
Wiktor wywalczył życie a teraz walczy o lepsze jutro, być może w przyszłości samodzielne funkcjonowanie.
Obecnie nie chodzi, nawet nie czworakuje, samodzielnie nie siedzi, nie mówi tylko gaworzy, nie ma z nim kontaktu, nawet wzrokowego. Ma stwierdzone wodogłowie z małogłowiem, padaczkę i znaczne opóźnienie psycho-ruchowe dodatkowo torbiel pajęczynówka w główce. Dodatkowo w skutek niechęci do jedzenia ma założoną gastrostomię
Rehabilitacja jest dla nas priorytetem, gdyż tylko ona może poprawić funkcjonowanie Wiktora. Niestety wydatki przy chorym dziecku są ogromne, wyjazdy, wizyty u specjalistów, rehabilitacja, sprzęt przewyższają nasz budżet domowy. Aby móc w sposób wystarczający zapewnić Wiktorowi rehabilitację chcemy wyjeżdżać na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne oraz zakupić sprzęt, dlatego prosimy Was o przekazanie 1% na subkonto Wiktora, a może ktoś z Państwa będzie chciał dodatkowo wesprzeć finansowo.
 Za wszystkie najmniejsze wpłaty serdecznie dziękujemy.


Jak pomóc?


Można  przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Wiktor Smelczyński .

Brzezińska Agata

agnieszka-nowak-1.jpg

Mikołaj (ur. 20.07.2007r.) i Agatka(ur.30.12.2008r.)  to  nasze dwa  skarby, które bardzo kochamy i które są dla nas wielkim darem i radością. Urodzili się jako zdrowe dzieci, dopiero później okazało się że mają obniżony rozwój mowy, uszkodzony rozwój psychoruchowy, obniżony rozwój lokomocji  i postawy, pod wrażliwość (obniżona reakcja i słabe odczuwanie dotyku), epilepsję.
Mikołaj mówił bardzo mało, a po szczepieniu na 13 m-cy zupełnie nic. Rozpoczął terapię logopedyczną, gdy miał 2,5 roku. Po około roku terapii, i codziennych żmudnych ćwiczeniach zaczął mówić proste, krótkie wyrazy i powoli łączyć je w proste zdania. Mikołaj zrobił duże postępy, które nas bardzo cieszą i zachęcają do dalszej pracy i wysiłków. Był on i jest również pod opieką psychologiczną i pedagogiczną. 
Agatka była rehabilitowana ruchowo od 13m-ca życia do ok. 3 lat. Była i jest również pod opieką logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną, okulistyczną. W wieku 4 lat zdiagnozowano u niej padaczkę ogniskową. 
Trzy razy w tygodniu mamy wizyty u kilku terapeutów. Poza tym ćwiczymy również  w domu. Jest to bardzo trudna i żmudna praca. Podejmujemy jednak ten wysiłek, by nasze dzieci mogły być zdrowe. Jednakże przerastają nas koszty leczenia i rehabilitacji. Dodatkowe zajęcia dydaktyczne, logopedyczne, lekarstwa i wizyty u specjalistów są kosztowne i długotrwałe.  Dzieciom potrzebne są materiały edukacyjne i logopedyczne. Koszty  turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci są ogromne. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, gdyż pracuje tylko mąż. Konieczność codziennych ćwiczeń i opieki nad dziećmi uniemożliwia mamie podjęcie pracy. 
Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe. Przyjmiemy też darowiznę rzeczową za pośrednictwem fundacji Dzieciom POMAGAJ. Każda złotówka, to dla nas duża pomoc i szansa dla naszych dzieci na normalne funkcjonowanie. 

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku. 
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: 
Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "Inne informacje" - trzeba zaznaczyć "1% dla: Mikołaja i Agaty Brzezińskich "
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

Rodzice Mikołaja i Agatki: Agnieszka i Maciej Brzezińscy

Niecka Dawid

agnieszka-nowak-1.jpg

Dawid Niecka ponad dwa lata temu uległ wypadkowi. Podczas zabawy z kolegami piłka wpadła na dach garażu. Nikt nie przypuszczał, że nie wytrzyma on ciężaru dziecka. Dawid spadł prosto na betonową wylewkę uderzając głową. Od tego czasu jest w śpiączce mózgowej. Wraz z mamą spędził wiele miesięcy na oddziałach szpitali specjalistycznych. Obecnie nadal nie siedzi, nie przełyka, nie ma z nim kontaktu.

Dawid wymaga stałej opieki specjalistycznej, zabiegów pielęgnacyjnych oraz systematycznej rehabilitacji. Jego mózg wymaga ciągłego pobudzania do pracy m. in. poprzez ćwiczenia fizyczne, głośne czytanie, mówienie do niego.
Wszystko to wymaga wiele wysiłku i wyżeczeń całej rodziny. Możliwości finansowe rodziców Dawida nie mogą sprostać wszystkim potrzebom związanym z leczeniem.
Prosimy o wsparcie trudnej walki o powrót Dawida z jego długiego snu.

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Dawid Niecka.

Grzeszczyk Jan

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz synek Janek urodzil sie w czerwcu 2017roku z wadą genetyczną- zespolem Downa.
Obecnie wzmagamy sie także z niedoczynnoscią tarczycy co wiaze się z codziennym podawaniem hormonu tarczycy i częstymi wizytami u endokrynologa. Jesteśmy także pod stałą opieką wielu innych specjalistów: kardiologa, audiologa, okulisty, neurologa, logopedy i fizjoterapeutów.
Dzieci z ZD charakteryzują się m.in.słabym napięciem mięśniowym i wiotkoscią stawów, tak więc nasz synek od urodzenia jest rehabilitowany różnymi metodami np. Vojtą, NDT, Bobath. Bardzo ważne są także zajęcia z logopedą ,który dużą uwagę skupia na masażu buzi.
Jankowi potrzebna jest intensywna terapia poszerzona o inne formy terapii jak: hipoterapia, terapia ręki, terapia neuromotoryczna i integracja sensoryczna.
Dlatego zwracamy się do ludzi dobrego serca o pomoc i wsparcie finansowe.                                                                                Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1 % dla OPP wpisać nazwę Fundacja Dzieciom "Pomagaj" oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "-cel szczegółowy 1%" - dla Jana Grzeszczyka.
Można również przekazac dowolną darowiznę: wystarczy przesłać darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem -darowizna dla Jana Grzeszczyka.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.
Rodzice

Banasiewicz Dominika Dawid

agnieszka-nowak-1.jpg

Dominika i Dawid urodzili się 07.07.2004, choć lekarze po urodzeniu nie dawali im szans na przeżycie.

Bliźniaki urodziły się w 27 tygodniu ciąży w zamartwicy z licznymi powikłaniami, czego następstwem jest znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

Dzieci mają niedowład spastyczny czterokończynowy, są leżące, nie widzą, mają padaczkę i wymagają całodobowej opieki i stałej rehabilitacji.

Ponadto Dawid z powodu niewydolności oddechowej ma założona rurkę tracheotomijną i wymaga częstego odsysania oraz okresowo tlenoterapii, jest karmiony przez gastrostomię.

Specjalna dieta, leki, środki pielęgnacyjne, rehabilitacja i częste wyjazdy do lekarzy specjalistów pochłaniają większą część dochodów, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Dominiki i Dawida.

Jak pomóc?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisaćnr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" - dla Dominiki i Dawida Banasiewicz
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy rodzice: Elżbieta i Zbigniew Banasiewicz oraz starszy brat Jakub.

Nasz adres e-mail  :  ela-banasiewicz@wp.pl


Aktualności

poniedziałek 10 czerwiec 2019CER Tęcza
8 CZERWCA po raz kolejny Dyrekcja Ośrodka Rewalidacyjno Wychowaczego-CER TĘCZA razem z Fundacją Dzie... Więcej »