Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Herc Damian

agnieszka-nowak-1.jpg

Damian urodził się w czerwcu 1996 roku, kilka chwil po narodzinach stwierdzono u niego Zespół Downa. Oprócz bardzo dużego opóźnienia psychoruchowego, zmaga się też z ostrą niedoczynnością tarczycy. Jest bardzo pogodnym chłopcem, próbującym poradzić sobie z wyzwaniami, które stawia mu codziennie życie. My, jako rodzice, staramy się ułatwić mu to, konsultując jego rozwój ze specjalistami poradni: logopedycznej, psychologicznej, psychiatrycznej, endokrynologicznej a także innymi fachowcami, którzy choć w małym stopniu mogą przyczynić się do poprawienia rozwoju naszego synka Damianka. Damian codziennie, przyjmuje leki, łagodzące objawy braku hormonu, który produkowany jest przez tarczycę. Przyjmuje także leki psychotropowe, poprawiające jego funkcje motoryczne. W skutek niższej oporności często zmagamy się także z jakże pospolitymi, a jednak dla tych dzieci groźnymi infekcjami. Według specjalistów jednym z ważniejszych punktów, które pozwolą na jego dalszy rozwój, są turnusy rehabilitacyjne. Stały kontakt ze specjalistami podczas turnusu, oraz z osobami rozumiejącymi problem, z jakim się zmagamy, w znaczny sposób pomoże w rozwoju Damiana. Nasza sytuacja materialna, wyjazdy z naszym synem Damianem na turnusy rehabilitacyjne, pozostawia jedynie w sferze marzeń. Ofiarowany przez Państwa 1% z podatku, pozwoli, aby marzenia stały się rzeczywistością. Pozwoli na postawienie kolejnego kroku do przodu oraz na bezproblemowy zakup wszystkich niezbędnych leków.

Jak pomóc?

Można  przekazać 1% swojego podatku. 
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce"cel szczegółowy 1%" - dla Damiana Herc.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy

Rodzice Damiana Monika i Arkadiusz Herc

PRZYBYLSKA MAJA

agnieszka-nowak-1.jpg

Oto nasza córeczka Maja - cieszyć dzieciństwem nie pozwalają jej zaburzenia rozwojowe, które lekarze określają mianem autyzmu dziecięcego. Autyzm jest zaburzeniem rozwojowym, które wymaga kompleksowej i długotrwałej, zindywidualizowanej i niezwykle intensywnej terapii i rehabilitacji (ruchowej, psychologicznej, logopedycznej i zajęciowej) prowadzonej z udziałem specjalistów, innych dzieci a przede wszystkim wysiłkiem rodziców. Lekarze specjaliści zakwalifikowali naszą córeczkę jako przypadek dający duże nadzieje na znaczną poprawę. Majka jest piękną, słoneczną czteroletnią dziewczynką, której dzieciństwo upływa jednak na żmudnych 40 godzinach terapii tygodniowo i wielkich wysiłkach aby choć trochę w rozwoju i radościach życia dogonić zdrowych rówieśników. Nie może jednak funkcjonować w normalny sposób, gdyż jej kontakt z otaczającym światem jest ograniczony przez liczne zaburzenia, które towarzyszą tej podstępnej chorobie. Od momentu gdy dowiedzieliśmy się o schorzeniu robimy wszystko co w naszej mocy, aby wyrwać ją z otchłani autyzmu. A jest to coraz bardziej realne i mamy już spore osiągnięcia !
Będziemy bardzo wdzieczni za wszelką pomoc i wsparcie Wszystkim, którzy zechcą nam pomóc, zwłaszcza finansowo bardzo dziekujemy. 
Wszelkie wpłaty prosimy kierować na subkonto Maii w Fundacji Dzieciom POMAGAJ. 


Jak pomóc?

Można również przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "Inne informacje" - 1% dla: Maii Przybylskiej. 
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy. 
Rodzice Maii

Hausmann Miłosz

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz syn ma na imię Miłosz. Urodził się 12.03.2012 r. jako zdrowy chłopiec. Do 2,5 roku rozwijał się prawidłowo. Nagle zachorował. Nastąpił u Niego regres we wszystkim. Przestał mówić, bawić się, unikał jakiegokolwiek kontaktu z nami, z dziećmi, zamknął się w swoim świecie, do tego zrobił się bardzo nadpobudliwy. Na początku myśleliśmy że to z zazdrości o swoją nowo narodzoną siostrę. Byliśmy u różnych specjalistów, aż w wieku 4 lat trafiliśmy do Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO w Poznaniu. Tam stwierdzono u Miłoszka całościowe zaburzenia rozwoju pod postacią autyzmu dziecięcego. W związku z tym konieczna jest odpowiednia codzienna terapia (logopedyczna, behawioralna, psychologiczna, pedagogiczna oraz integracji sensorycznej), rehabilitacja i leczenie u specjalistów ( neurologa, gastrologa). Przyjmuje drogie leki i suplementy bez których nie może funkcjonować. Jest to niepełnosprawność której na pierwszy rzut oka nie widać ale niestety ona jest. Wymaga ciężkiej pracy przez nas i terapeutów. Dodatkowo nasz synek musi być na specjalnej diecie bez mlecznej i bezglutenowej. Wiąże się to z wysokimi kosztami leczenia i rehabilitacji, zakupu pomocy dydaktycznych. Niestety większość badań specjalistycznych nie jest refundowane przez NFZ. Przed nami długa droga w odzyskiwaniu zdrowia u Miłosza.
Jak pomóc Miłoszkowi?
Można przekazać 1% ze swojego podatku dochodowego. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce " 1 % dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ nr KRS 0000285433, a w rubryce " Informacje uzupełniające" cel szczegółowy 1% dla Miłosza Hausmann.
Można również przekazać dowolną darowiznę na konto nr 74 1090 1128 0000 0001 0792 8671 Fundacji Dzieciom POMAGAJ, Wolica ul. Radosna 1, 62-872 Godziesze Małe z dopiskiem: darowizna na rzecz Miłosza Hausmann.
Wszystkim z góry bardzo dziękujemy.

Tułacz Zofia

agnieszka-nowak-1.jpg

Zosia ma 5 lat. Cierpi na padaczkę lekooporną i Dziecięce Porażenie Mózgowe. Od 3go miesiąca życia była intensywnie rehabilitowana, w wyniku czego dziewczynka siedzi. Nie mówi jednak, nie sygnalizuje swoich potrzeb z wyjątkiem jedzenia i picia. Wymaga całodobowej nieustannej opieki. Potrzebna jest leczenie wielo-specjalistyczne, jak również rehabilitacja. Jestem bezsilna wobec choroby Zosi, ograniczają nas względy finansowe.

Jak pomóc?

Nr KRS 0000 285433 w tytule Pit-u koniecznie dla Zosi TułaczZ serca dziękuję tym, którzy zechcą nam pomóc, aby nie utracić nadziei, że moja Zosia kiedyś zacznie chodzić.

Z poważaniem  rodzice

Siudziński Karol

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz syn Karol urodził się 24.03.1999r. jako wcześniak. Od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i wymaga stałego leczenia oraz intensywnej terapii. Nie chodzi oraz nie siedzi samodzielnie. Nie porusza się także samodzielnie na wózku tylko przy pomocy drugiej osoby. 
Ponadto ma zwichnięcie stawów biodrowych, które wymaga operacji. Karol w marcu skończy 12 lat i przez cały czas jest pod opieką neurologa, ortopedy i logopedy. Mimo nauczania indywidualnego w domu jest bardzo pogodnym dzieckiem, które szybko nawiązuje kontakty z otoczeniem. Karol potrzebuje dalszej rehabilitacji, wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

Jak pomóc?

 

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: 
Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "cel szczegółowy 1%" - dla Karolka Siudzińskiego.
Z wyrazami szacunku,
rodzice Karolka

Niewiejski Kacper

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz synek Kacperek urodził się (02.12.2006r.) z wadą genetyczną centralnego układu nerwowego ( małogłowiem i dziecięcym porażeniem mózgowym). Wada ta całkowicie uniemożliwia mu prawidłowy rozwój i samodzielną egzystencję.
Kacperek od okresu niemowlęcego ma prowadzoną intensywną i wszechstronną rehabilitację- jest to jego jedyną szansą. Codziennie razem pokonujemy swoje słabości- razem na nowo odkrywamy światby niemożliwe stało się możliwym.
Synek codziennie robi swoje małe-WIELKIE postępy, a jego radosne usposobienie i pozytywne nastawienie do świata i ludzi jest dla nas nagrodą za włożony trud.
Niestety koszty rehabilitacji coraz częściej przekraczają finansowe możliwości naszej rodziny. (Kacper wymaga rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, uczestnictwa w zajęciach z wczesnego rozwoju, zajęć na basenie oraz wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne).
Dlatego zwracamy się do państwa z ogromną prośbą o pomoc. Każda podarowana przez Was złotówka jest szansą na lepsze i łatwiejsze życie naszego synka.

Jak pomóc?


Jeśli nie jest Wam obojętny los Kacperka prosimy o przekazanie 1% podatku dochodowego. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce Inne informacje - 1% dla Kacpra Niewiejskiego Można również przekazać dowolną darowiznę na subkonto Kacperka w Fundacji Dzieciom POMAGAJ. 


Dziękujemy!!
Rodzice Kacperka
Danuta i Ireneusz Niewiejscy

Muraszko Justynka

agnieszka-nowak-1.jpg

Mam na imię Justynka . Mam 16 lat i od  urodzenia  choruję na mózgowe porażenie dziecięce . Intelektualnie rozwijam się bardzo dobrze jednak  brak sprawności ruchowej  powoduje , że poruszam się na wózku.
Mimo długotrwałej i żmudnej rehabilitacji ciągle jeszcze nie mogę utrzymać równowagi i tylko z pomocą drugiej osoby mogę zrobić kilka kroków. Jestem po trzech operacjach  na nogi przeprowadzonych przez Klinikę Ortopedyczną w Otwocku. Po tych zabiegach przez długi czas byłam unieruchomiona w gipsie od pasa w dół , nie mogłam poruszać się  , nie chodziłam do szkoły i z żalem patrzyłam na moje koleżanki. Chciałabym tak jak one chodzić i cieszyć się życiem .Chcę  mieć świadomość  , że wiele czynności mogę wykonywać sama i nie muszę  korzystać z pomocy innych osób.
Moja choroba to ciągła walka  i wiara , że kiedyś będę zdrowa. Jestem bardzo optymistycznie nastawiona do życia co daje mi ogromną siłę. Bardzo się staram , robię wszystko to , co mówią lekarze i terapeuci. Ćwiczę codziennie , korzystam z różnego rodzaju masaży , lamp , prądów i krioterapii . Uczestniczyłam kilkakrotnie w turnusie rehabilitacyjnym o nazwie Pająk. Koszt takiego turnusu to 2700 zł.
Moja mama wychowuje mnie sama , ponieważ tato zmarł w bardzo młodym wieku na zawał . Obie utrzymujemy się z niewielkiej renty i dodatków pielęgnacyjnych. Każdego dnia widzę ogromny trud  i zaangażowanie mojej mamy  , niestety widzę też coraz częściej , że ją po prostu nie stać na moje leczenie i rehabilitację.
Moim marzeniem jest zacząć chodzić samodzielnie  , chociaż o kulach , ale samodzielnie. 
wiat

Jak pomóc?

 

Można  przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Justynka Muraszko.

Gaura Zofia

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka Zosia urodziła się  25 I 2010r. pomimo 30 miesiąca życia (2,5 lata) wykazuje wiele cech wskazujących na bardzo znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego.
Zosia jest dzieckiem leżącym- nie obraca się samodzielnie, nie siedzi, nie utrzymuje głowy, nie przemieszcza się w żaden sposób. W obrębie całego ciała wykazuje znacznego stopnia obniżone napięcie mięśniowe. Jest bardzo wiotka w osi długiej.
Od urodzenia objęta jest stała opieką poradni: neurologicznej, genetycznej, gastrologicznej, okulistycznej i rehabilitacyjnej.
Nasza córka diagnozowana była w kilku specjalistycznych ośrodkach neurologii dziecięcej,
mimo to nie potwierdzono do tej pory ostatecznej diagnozy u dziecka.
Od początku Zosia objęta jest intensywną rehabilitacją ruchową w różnych ośrodkach a także prowadzona jest prywatna rehabilitacja dziecka w domu przez wykwalifikowanego rehabilitanta oraz codzienne ćwiczenia wykonywane przez mamę dziewczynki.  Lekarze przypuszczają, iż u Zosi występuje: Mózgowe porażenie dziecięce postaci z dominującym objawem wiotkości znacznego stopnia opóźnienia rozwoju psychomotorycznego- jest to opinia lekarza prowadzącego neurologa dziecięcego. Ponadto u dziecka występuje także padaczka (Zespół Westa).
Zosia wymaga nadal ciągłej, intensywnej rehabilitacji ogólnorozwojowej, dzięki której robi śladowe postępy w rozwoju oraz odpowiedniego sprzętu ortopedycznego.
Ze względu na sytuacje finansową naszej rodziny pokrycie kosztów rehabilitacji oraz sprzętu ortopedycznego jest dla Nas nie do udźwignięcia. Sami nie jesteśmy wstanie  w pełni zapewnić Naszej córeczce dalszego leczenia i rehabilitacji jakiej wymaga jej obecny stan zdrowia. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrego serca o pomoc i wsparcie, aby umożliwić Zosi rozwijać się w miarę istniejących możliwości psychofizycznych i psychoruchowych. Jedną z szans na ciągłość koniecznej dla Naszej córki rehabilitacji i leczenia jest możliwość zbiórki pieniężnej z  1%. 

Jak pomóc?


Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę:
Fundacja Dzieciom "Pomagaj" oraz nr KRS  0000 285433, a w rubryce "cel   szczegółowy" 1% dla Zofia Gaura.
serdecznie dziękujemy za okazaną Nam pomoc.
Rodzice Zosi- Małgorzata i Mariusz Gaura oraz rodzeństwo- Julia i Mateusz.

Sulej Jakub

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz syn Jakub urodził się 07.07.2001 r., o czasie, całkowicie zdrowy. Do 2-go roku życia rozwijał się prawidłowo. Po tym czasie następuje regres rozwoju. Syn zamknął się w sobie, brakuje kontaktu wzrokowego, przestaje wydawać jakiekolwiek dźwięki, ma swój świat. Jakub nie komunikuje się słownie, próbuje wykorzystywać gesty. Prowadzony jest przez różnych specjalistów: neurologa, psychologa, pedagoga, logopedę. W 4-tym roku pojawiła się epilepsja, z którą zmagamy się cały czas. Do dziś mimo wielu wizyt lekarskich i przeprowadzonych badań nikt nie potrafi zdiagnozować syna, co powoduje brak skutecznego leczenia. 
Pomimo swojej choroby Jakub jest ruchliwym, pogodnym i pełnym pomysłów dzieckiem. To wielki miłośnik motoryzacji i puzzli. Dodatkowe zajęcia dydaktyczne, logopedyczne, lekarstwa i wizyty u specjalistów są kosztowne i długotrwałe. Ale to od nich zależy rozwój naszego syna. Staramy pokonywać się codzienne trudności. Mamy świadomość, że potrzebujących pomocy jest bardzo wiele.


Jak pomóc?


Przekaż Kubusiowi  1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce "Inne informacje" Jakub Sulej


Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy za serce, zainteresowanie i okazaną pomoc.
Rodzice Kubusia

CIEŚLA DOMINIK

agnieszka-nowak-1.jpg

Na imię mi Dominik, mam 9 lat. Urodziłem się z rozszczepem kręgosłupa, a także przepukliną oponowo-rdzeniową, mam również porażenie wiotkie kończyn dolnych, oraz wodogłowie. Od wielu lat jestem cewnikowany z powodu schorzenia pęcherza neurogennego. Choruję także na wrzody dwunastnicy. W swoim krótkim życiu wiele czasu spędziłem w szpitalu przechodząc szereg operacji. Jestem również niepełnosprawny intelektualnie. Od urodzenia jestem pod kontrolą wielu lekarzy specjalistów. Wymagam dwudziestoczterogodzinnej opieki, którą zapewnia mi moja mamusia przez co, nie może podjąć pracy zawodowej. Jest nam ciężko finansowo. Abym mógł w przyszłości lepiej funkcjonować potrzebuję nieustannego leczenia i rehabilitacji. Dlatego bardzo proszę dobrych ludzi o przekazanie na mnie 1% ze swoich dochodów. To naprawdę nic nie kosztuje a dla mnie znaczy bardzo wiele.

Jak pomóc? 


Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" , wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ - oraz numer KRS 0000285433, a w rubryce "Cel szczegółowy 1%" wpisać dla: DOMINIK CIEŚLA

Z góry bardzo dziękujemy.
Dominik z Mamą.


Aktualności

środa 18 wrzesień 2019CER Tęcza
Wczoraj obchodziliśmy urodziny Agaty z grupy białej 🌈🥳 Jeszcze raz życzymy dużo zdrowia i sukcesów... Więcej »