Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Jaśkiewicz Julia

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka Julia do 8-ego roku życia była zdrowym,pełnym energii i radości dzieckiem.Wszystko zmieniło się w styczniu 2013r.kiedy po feriach zimowych miała wrócić do szkoły,nawracające bóle głowy zostały w kilka dni zdiagnozowane jako guz móżdżku.
Straszna diagnoza dla każdego rodzica, ale też nadzieja na szybką operację i wyleczenie. Błyskawiczna operacja w szpitalu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i nadzieja, że będzie dobrze. Po operacji nasza córka była w ciężkim stanie; przez 2,5 miesiąca nie było z nią żadnego kontaktu poza uściskiem dłoni, nie potrafiła mówić, chodzić, jeść. Karmiona była przez sondę, co więcej- kilka tygodni po operacji wystąpiło wodogłowie zagrażające funkcjonowaniu mózgu. Oznaczało to kolejny zabieg, tym 
razem wszczepienia zastawki. Rokowania długotrwałego powrotu do zdrowia.
Teraz - najgorsze mamy już za sobą. Nasza córka- dzięki sile i wytrwałości oraz ciężkiej pracy wielu wspaniałych ludzi- powoli wraca do zdrowia. Pół roku po operacji została odłączona sonda; Julka zaczęła normalnie jeść, później mówić, co prawda w spowolnionym tempie. Najważniejsze jednak jest to, że powróciła zdolność mówienia. Nie byłoby to możliwe bez ciągłych ćwiczeń.
Na chwilę obecną- Julka wciąż nie chodzi, ale wierzymy, że uda nam się wypracować i to. Przed nami wciąż wiele żmudnych ćwiczeń, trudu i wysiłku. Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych, ponieważ Julka korzysta z pomocy wielu specjalistów, m.in. z zakresu rehabilitacji metody NDT Bobath i PNF, terapii metodą czaszkowo-krzyżową, logopedii, neurologopedii, socjoterapeutyki, psychopedagogiki, okulistyki oraz neurologii.
Pomimo wysiłków, nasze finanse nie pozwalają zapewnić Julce wystarczającej rehabilitacji, dzięki której ma szanse na lepsze życie. Dlatego prosimy Państwa o pomoc.
Pieniądze, które mogą Państwo rozdysponować w ramach 1% odpisu z podatku,pomogą naszej córce w powrocie do zdrowia i odzyskaniu radości życia.

Jak pomóc?


Prosimy zatem o ich przekazanie na konto fundacji Dzieciom Pomagaj, w której Julka ma założone specjalne subkonto. Jedyne, co należy zrobić- to wpisać w rozliczeniu rocznym KRS: 0000285433, a jako cel szczegółowy określić: wpłata dla Julki Jaśkiewicz.

 

Z góry dziękujemy
Anna i Jakub Jaśkiewiczowie

Przybylska Natalia

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córeczka Natalia urodziła się 7 maja 2000 roku.
Zaraz po urodzeniu zdiagnozowano u niej martwicze zapalenie jelit i epilepilepsję, Dziecięce Porażenie Mózgowe. Jest dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim. Ma obustronny niedosłuch. Od 2009 roku jest aparatowana. Trzy lata temu Natalka zaczęła chodzić. Niestety nie mówi, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych, a w związku z bardzo niską odpornością jest niezmiernie podatna na infekcje wymagające długotrwałego leczenia.

Córeczka nasza wymaga stałej opieki:
okulisty, neurologa,endokrynologa, ortopedy, gastroenterologa, audiologa.
Natalka nie jest w stanie szybko się rozwijać, niemniej jednak dzięki ustawicznej pracy nie cofa się w rozwoju. Chętnie poznaje otaczający ją świat i chce się z nim komunikować.

Mamy ogromną prośbę do wszytskich pomagających i mogących udzielić nam wsparcia finansowego, co umożliwi nam stałej, intensywnej rehabilitacji intelektualnej i ruchowej naszego dziecka.

Jak pomóc?

Można  przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Natalia Przybylska

Juszczak Laura

agnieszka-nowak-1.jpg

Laura ma prawie 8 lat.Urodziła sie w 31 tygodniu ciąży bliżniaczej z wagą 1600g.W 5 dobie życia doznała udaru niedokrwiennego lewej półkuli mózgu.Następstwem udaru jest u Laury niedowład połowiczy prawostronny oraz niedowidzenie.Oprócz tego Laura od 6 miesiąca życia choruje na epilepsję tzw.Zespół Westa.
Laura jest opóżniona psycho-ruchowo.Nie siedzi samodzielnie,nie chodzi.Jest pod stałą opieką wielu specjalistów,logopedy,neurologa,rehabilitanta,psychologa,okulisty.Jest też systematycznie rehabilitowana.
Wymaga stałej 24 godz. opieki i pomocy we wszystkich czynnościach życiowych. Ze względu na opóźniony rozwój potrzebuje stałej, intensywnej i wielospecjalistycznej rehabilitacji . Wszystko to jest jednak bardzo kosztowne. Niestety takich kosztów nie jesteśmy w stanie udźwignąć sami. Dlatego zmuszeni jesteśmy prosić o pomoc.
Jak pomóc?

PODARUJ 1% LUB DOWOLNĄ DAROWIZNĘ.
Przekaż Laurze 1% podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę :
,,Fundacja Dzieciom Pomagaj,,oraz nr KRS 0000285433 z dopiskiem -1% dla LAURY JUSZCZAK.
Możesz podarować również dowolną darowiznę na subkonto LAURY w Fundacji Dzieciom Pomagaj.

MIZGAŁA MACIEJ

agnieszka-nowak-1.jpg

Maciuś urodził się 27 tygodniu ciąży. Przez półtora roku był zupełanie niesprawny fizycznie (leżał, nie obracał się na boczki, nie miał kontaktu ze światem zewnętrznym). Pierwsze diagnozy były bardzo niepomyślne: dzięcięce porażenie mózgowe, hipoplazja ciała modzelowatego i robaka, zespół Westa, niedosłuch. Aktualnie stan Maciusia, dzięki systematycznej rehabiblitacji, jest stanowczo lepszy. Maciuś zaczął chodzić, jest wesoły, ma lepszy kontakt z otoczniem. Niestety wciąż nie mówi, nie rozumie mowy, nie wskazuje na swoje potrzeby, nie gryzie i nie przeżuwa. Pomóc mógłby turnus rehabilitacyjny logopedyczny. Koszt turnusu to 5 tysięcy złotych. Liczymy jednak na to, że uda nam się zebrać tę kwotę i Maciuś zacznie nas rozumieć i rozmawiać nami. 

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać "dla Macieja Mizgały" 

Wdzięczni rodzice Maciusia

MAGDAŃSKA ALICJA

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córeczka Alicja urodziła się 15 listopada 2003 roku. W trzeciej dobie życia wykryto u niej wadę serca tzw. drożny przewód tętniczy. Zalecono stałą kontrolę poradni kardiologicznej i leczenie farmakologiczne. W lipcu 2004r. okazało, że przewód jest nadal drożny, a lewa komora serca uległa powiększeniu. W sierpniu 2004r. przeprowadzony został zabieg cewnikowania serca w Poznaniu. Wada serca została usunięta. Alicja ma wzmożone napięcie mięśniowe - diagnoza : Dziecięce Porażenie Mózgowe. Córeczka nasza ma również wadę wzroku - zeza naprzemiennego i krótkowzroczność. Mała widzi słabo - ostatnie badanie okulistyczne wykazało: 4,5 dioptrii, nosi okularki. Alicja raczkuje, stoi trzymając się mebli, nie potrafi samodzielnie chodzić, próbuje trzymając się ściany, obecnie chodzi pchając wózek do lalki. W tej chwili tylko systematyczna i fachowa rehabilitacja przynosi efekty. Naszym marzeniem jest, by Alicja mogła co 3 miesiące uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych, ale pobyt na dwutygodniowym turnusie wynosi średnio 3500 zł. 
Mała ma problemy z mówieniem, właśnie rozpoczęła terapię logopedyczną we Wrocławiu. Terapeutka raz w tygodniu pracuje z Alicją i daje zestaw ćwiczeń, które wykonujemy w domu. Pierwszy etap terapii trwa rok. Metoda ta przeznaczona jest dla dzieci takich jak Alicja, które mają poważne problemy z mówieniem. Godzinne zajęcia kosztują 60zł, aby terapia przyniosła efekty musi być prowadzona systematycznie. Alicja jest pod stałą opieką neurologa, kardiologa, okulisty, logopedy, ortopedy. W ciągu swojego 4,5 letniego życia przeszła dwie operacje i kilka zabiegów, które musiały być wykonane w znieczuleniu ogólnym. Alicja jest pogodna i zawsze uśmiechnięta. Jej uśmiech sprawia, że mamy siłę i robimy wszystko, by była zdrowa. Oboje z mężem pracujemy, ale koszty leczenia i rehabilitacji są ogromne. Zwracamy się z prośbą o wsparcie materialne do osób, którym los naszej córeczki nie jest obojętny. Wpłacając każdą nawet najmniejszą kwotę, dołączają się Państwo do poprawy zdrowia naszej córeczki. Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Rodzice Alicji
Magdalena i Andrzej Magdańscy

Zak Wiktoria

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka Wiktoria urodziła się 15 października 2003 r.
Wiktoria ma obniżone napięcie mięśniowe.
Diagnoza: Dziecięce Porażenie Mózgowe.
Cierpi na Zespół Denty Walkera i torbiele podpajęczynkowe, 
skrzywienie kręgosłupa (skolioza), płytko osadzone panewki biodrowe. 
Jest dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim, opóźnionym w rozwoju psychoruchowym.
Nie chodzi, nie mówi, nie zgłasza swoich potrzeb. Porusza się na wózku przy pomocy drugiej osoby.
Dzięki rehabilitacji samodzielnie raczkuje, stoi trzymając się mebli, obecnie stawia pierwsze kroki przy pomocy pionizatora.
Wiktoria jest dzieckiem uśmiechniętym i pogodnym. Jedyną pomocą dla Wiktorii jest intensywna rehabilitacja. 
Jest pod stała kontrolą wielu specjalistów z Kalisza, Łodzi i Poznania. 
Dlatego też zwracamy się,
do ludzi o dobrym sercu o pomoc i wsparcie finansowe. 
Jak pomóc? Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę:
FUNDACJA DZIECIOM POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,
a w rubryce "Inne informację" 1% dla Wiktorii Żak.
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.
Rodzice Wiktorii.

Król Laura

agnieszka-nowak-1.jpg

Jestem Laura, choruje na wrodzoną łamliwość kości, jest to nieuleczalna, rzadka choroba genetyczna, która powoduje ze mam kruche kości, które łamały się już gdy byłam w brzuszku mamy. Od urodzenia również przydarzyło mi się kilka złamań, ale nie poddaję się i pomimo nieprzychylnych prognoz lekarzy staram się chodzić na moich jeszcze krzywych nóżkach. Jeszcze, ponieważ już przeszłam dwie pierwsze operacje prostujące kości, zostały mi do wyprostowania dwie żeby moje nóżki były proste i bym mogła sama chodzić, a może nawet biegać czy jeździć na rowerze, po prostu bawić się z moim rodzeństwem jak inne dzieci.
Jeśli chcesz mi pomóc przekaż swój 1% na moje konto w Fundacji Dzieciom POMAGAJ
KRS: 0000285433 z dopiskiem Laura Król

POWĄZKA BARTOSZ

agnieszka-nowak-1.jpg

Bartosz urodził się 4 lipca 2007r z wadą wrodzoną w postaci wodogłowia oraz przepukliną oponowo rdzeniową na odcinku lędźwiowym. Po urodzeniu przeszedł dwie poważne operacje w Poznaniu. U Bartusia również stwierdzono schorzenie określane jako pęcherz neurogenny. Nasz synek od czwartego miesiąca życia jest pod ciągłą kontrolą neurochirurga, neurologa, urologa, a także ortopedy dziecięcego. Kontrole te wymagają dojazdów do Poznania i większość z nich to wizyty prywatne. Ponadto Bartuś ma zaleconą intensywną rehabilitację, która wcześniej odbywała się metodą VOJTY a teraz metodą NDT (od 3 do 4 razy w tygodniu), gdyż lekarze stwierdzili u niego znaczny niedowład kończyn dolnych. Bartuś obecnie ma skończone osiemnaście miesięcy i samodzielnie potrafi pełzać na brzuchu podciągając się rączkami, obracać się z brzucha na plecy i odwrotnie. Próbuje siadać (bo sam jeszcze nie siedzi), ponieważ ma jeszcze za słabe mięśnie brzucha oraz powstało skrzywienie kręgosłupa. Bartuś jest przeuroczym i mądrym dzieckiem, a jego uśmiech na twarzy daje nam dużą radość. Zwracamy się z prośbą o pomoc, aby nasz synek Bartuś mógł korzystać z dotychczasowych oraz nowych form usprawnienia, które są bardzo kosztowne np.(turnusy rehabilitacyjne, częstsze wizyty u rehabilitantów, przyrządy rehabilitacyjne, oprzyrządowanie ortopedyczne).

Jak pomóc?


Można  przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać "dla Bartosza Powązki". 
Wdzięczni rodzice BARTUSIA
Dorota Kubasik
Grzegorz Powązka

Sobczak Maja

agnieszka-nowak-1.jpg

Budzik Jakub

agnieszka-nowak-1.jpg

Jakub Budzik urodził się 26.09.2015 jako zdrowy chłopczyk. Gdy skończył trzy miesiące wystąpiły u niego pierwsze ataki padaczki. Dobór leku był bardzo trudny i długotrwały. Ciągłe pobyty w szpitalu i u specjalistów. Wprowadzono do leczenia 7 leków, obecnie Kuba jest na 3 lekach. Została postawiona diagnoza - padaczka lekooporna. Trwające pięć miesięcy ataki spowodowały znaczne zahamowanie rozwoju psychoruchowego. Mimo stałej rehabilitacji to co wyćwiczył ataki zabierały. Kuba w tym czasie był jakby nieobecny, nie poznawał nas ? rodziców, było mu obojętne gdzie jest i z kim, nie wodził wzrokiem, nie skupiał wzroku, nie uśmiechał się. Dnia 24 sierpnia ataki ustały. Powoli zaczyna się rozwijać, poznaje nas, uśmiecha się, wodzi wzrokiem. Mimo stałej rehabilitacji nie siedzi jeszcze samodzielnie, nie chodzi, nie chwyta przedmiotów, nie przewraca się z brzucha na plecy, nie raczkuje. Konieczna jest dalsza intensywna rehabilitacja. Prosimy o wsparcie, żeby Kuba mógł postawić swój pierwszy krok i dogonić rówieśników.

Jak pomóc?
Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać "dla Jakub Budzik"

Wdzięczni rodzice Kubusia


Aktualności

piątek 14 stycznia 2022CER Tęcza
Dziś świętujemy 5 urodzinki Dominika 🥳🎂 Dominiku dziś kolejny rok zaczynasz, niech Ci gwazdka okiem... Więcej »