Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Suchecka Wiktoria

agnieszka-nowak-1.jpg

Mam na imię Wiktoria .Urodziłam się z trisomą 21,to taki cwany chromosom 21,który postanowił u mnie zamieszkać.Raczej mi przeszkadza niż pomaga.Chociaż zmagam się już z nim dziewięć lat to zdążył napsuć nerwów mnie i moim rodzicom.Po urodzeniu przeszłam dwie operacje gdzie lekarze naprawiali moje serduszko.Rodzice biegają ze mną do kardiologa, potrzebuję pomocy :logopedy,okulisty,neurologa,laryngologa,psychologa.Niestety nie udaje mi się tak szybko i łatwo nauczyć rzeczy,które dla moich rówieśników są bardzo proste.Dlatego ,żeby nadrobić zaległości potrzebuję rehabilitacji,dogoterapii i systematycznych ćwiczeń.  Bardzo się staram bo wiem jak dużo osób mi pomaga i głośno mnie dopinguje.   Dlatego bardzo  prosimy wszystkich ludzi ,którzy chcieliby mi pomóc i przekazać 1%swojego podatku na moją  rehabilitację

Jak pomóc?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce ,,1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433 a w rubryce ,,cel szczegółowy1%"-trzeba zaznaczyć 1%:dla Wiktorii Sucheckiej.
DZIĘKUJEMY.
Wiktoria z rodzicami.

Smelczyński Wiktor

agnieszka-nowak-1.jpg

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie . Nasz Synek Wiktor choruje na bardzo rzadką ( jest nas garstka około 40 dzieciaczków w Polsce) genetyczną, metaboliczną chorobę, która nosi nazwę LCHAD (Deficyt dehydrogenazy hydroksyacylo-CoA długołańcuchowych kwasów tłuszczowych). 
Wiktorek urodził się 18 marca 2009 jako zdrowy chłopiec  z 10 punktami w skali Apgar. Kiedy skończył 4 miesiące trafił na intensywną terapię, gdzie rozpoznano tę podstępną chorobę. Choroba wymaga stosowania diety niskotłuszczowej, regularnego, wysokokalorycznego pożywienia. Niestety w skutek zbyt późnego rozpoznania  doszło do nieodwracalnych zmian w ośrodkowym układzie nerwowym. U Wiktora stwierdzono ostrą niewydolność oddechową i krążeniową, hepatomegalię, częstoskurcz nadkomorowy, hipoglikemię (spadek cukru do 2mg%). Lekarze nie dawali szans na przeżycie. Nasz synek przez 1,5 tygodnia był w śpiączce.
Wiktor wywalczył życie a teraz walczy o lepsze jutro, być może w przyszłości samodzielne funkcjonowanie.
Obecnie nie chodzi, nawet nie czworakuje, samodzielnie nie siedzi, nie mówi tylko gaworzy, nie ma z nim kontaktu, nawet wzrokowego. Ma stwierdzone wodogłowie z małogłowiem, padaczkę i znaczne opóźnienie psycho-ruchowe dodatkowo torbiel pajęczynówka w główce. Dodatkowo w skutek niechęci do jedzenia ma założoną gastrostomię
Rehabilitacja jest dla nas priorytetem, gdyż tylko ona może poprawić funkcjonowanie Wiktora. Niestety wydatki przy chorym dziecku są ogromne, wyjazdy, wizyty u specjalistów, rehabilitacja, sprzęt przewyższają nasz budżet domowy. Aby móc w sposób wystarczający zapewnić Wiktorowi rehabilitację chcemy wyjeżdżać na specjalistyczne turnusy rehabilitacyjne oraz zakupić sprzęt, dlatego prosimy Was o przekazanie 1% na subkonto Wiktora, a może ktoś z Państwa będzie chciał dodatkowo wesprzeć finansowo.
 Za wszystkie najmniejsze wpłaty serdecznie dziękujemy.


Jak pomóc?


Można  przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Wiktor Smelczyński .

Budzik Jakub

agnieszka-nowak-1.jpg

Jakub Budzik urodził się 26.09.2015 jako zdrowy chłopczyk. Gdy skończył trzy miesiące wystąpiły u niego pierwsze ataki padaczki. Dobór leku był bardzo trudny i długotrwały. Ciągłe pobyty w szpitalu i u specjalistów. Wprowadzono do leczenia 7 leków, obecnie Kuba jest na 3 lekach. Została postawiona diagnoza - padaczka lekooporna. Trwające pięć miesięcy ataki spowodowały znaczne zahamowanie rozwoju psychoruchowego. Mimo stałej rehabilitacji to co wyćwiczył ataki zabierały. Kuba w tym czasie był jakby nieobecny, nie poznawał nas ? rodziców, było mu obojętne gdzie jest i z kim, nie wodził wzrokiem, nie skupiał wzroku, nie uśmiechał się. Dnia 24 sierpnia ataki ustały. Powoli zaczyna się rozwijać, poznaje nas, uśmiecha się, wodzi wzrokiem. Mimo stałej rehabilitacji nie siedzi jeszcze samodzielnie, nie chodzi, nie chwyta przedmiotów, nie przewraca się z brzucha na plecy, nie raczkuje. Konieczna jest dalsza intensywna rehabilitacja. Prosimy o wsparcie, żeby Kuba mógł postawić swój pierwszy krok i dogonić rówieśników.

Jak pomóc?
Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać "dla Jakub Budzik"

Wdzięczni rodzice Kubusia

Sulej Jakub

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz syn Jakub urodził się 07.07.2001 r., o czasie, całkowicie zdrowy. Do 2-go roku życia rozwijał się prawidłowo. Po tym czasie następuje regres rozwoju. Syn zamknął się w sobie, brakuje kontaktu wzrokowego, przestaje wydawać jakiekolwiek dźwięki, ma swój świat. Jakub nie komunikuje się słownie, próbuje wykorzystywać gesty. Prowadzony jest przez różnych specjalistów: neurologa, psychologa, pedagoga, logopedę. W 4-tym roku pojawiła się epilepsja, z którą zmagamy się cały czas. Do dziś mimo wielu wizyt lekarskich i przeprowadzonych badań nikt nie potrafi zdiagnozować syna, co powoduje brak skutecznego leczenia. 
Pomimo swojej choroby Jakub jest ruchliwym, pogodnym i pełnym pomysłów dzieckiem. To wielki miłośnik motoryzacji i puzzli. Dodatkowe zajęcia dydaktyczne, logopedyczne, lekarstwa i wizyty u specjalistów są kosztowne i długotrwałe. Ale to od nich zależy rozwój naszego syna. Staramy pokonywać się codzienne trudności. Mamy świadomość, że potrzebujących pomocy jest bardzo wiele.


Jak pomóc?


Przekaż Kubusiowi  1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce "Inne informacje" Jakub Sulej


Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy za serce, zainteresowanie i okazaną pomoc.
Rodzice Kubusia

PIETRZYCKA NATALIA

agnieszka-nowak-1.jpg

Natalia urodziła się w sierpniu 2007 r z Zespołem Downa. W drugiej dobie życia wykryto u niej małopłytkowość i komorowe zaburzenia rytmu serca oraz szmer na sercu, a potem jeszcze niezarośnięty otwór owalny międzyprzedsionkowy z przeciekiem. Od grudnia 2007r także leczy się na niedoczynność tarczycy co wiąże się z codziennym podawaniem hormonu tarczycy, którego jest niedobór. Dzieci z ZD charakteryzują się słabym napięciem mięśni i wiotkością stawów, tak więc Natalia od 1-szego m-ca życia jest ćwiczona różnymi metodami np. Vojtą, NDT, Bobath, masaż Shantali, terapia ręki, terapia neuromotoryczna, integracja sensoryczna, terapia Jlogopedyczna. Dzieci te mają też skłonność do nadmiernego tycia więc muszą przestrzegać odpowiedniej diety, dodatkowo Natalia ma skazę białkową (alergia na białko), może wystąpić też obniżona odporność co wiąże się z infekcjami. Ze względu na kłopoty zdrowotne i rozwojowe jak również profilaktykę chorób, na które dzieci z ZD są częściej narażone niż inne dzieci, Natalia jest pod stałą opieką kardiologa, neurologa, endokrynologa, gastroenterologa, okulisty, laryngologa, logopedy, psychologa no i oczywiście fizykoterapeuty. W tym roku Natalia skończy 2 latka. Jest bystra, pełna zapału i chętna do poznawania świata jak wszystkie małe dzieci, chociaż nie ma takich możliwości jak inne dzieci w jej wieku. Dużo czasu musi poświęcać ćwiczeniom, które pozwalają jej nauczyć się tego, co dla zdrowych dzieci jest efektem naturalnego rozwoju (raczkowanie, chwytanie zabawki w rączkę, powiedzenie "mama lub tata"). W pierwszych latach życia niezbędna jest intensywna rehabilitacja, ponieważ w tym wieku dzieci szybko zdobywają nowe umiejętności i mają "plastyczne mózgi". Naszej córeczce potrzebna jest dalsza rehabilitacja poszerzona o inne formy terapii jak np. hipoterapia, turnusy rehabilitacyjne, które dzięki nowemu otoczeniu i różnorodnym bodźcom rozwijają nasze dziecko, potrzebne są też sprzęty rehabilitacyjne, specjalne zabawki i niezliczone pomoce dydaktyczne.

Jak pomóc?


1% PODATKU DLA MAŁEJ NATALII !
Każda wpłata zwiększa szansę naszej córeczki na osiągnięcie lepszej sprawności dzięki odpowiedniej rehebilitacji. Zwracamy się z prośbą o wsparcie Natalii poprzez przekazanie 1% podatku na dalszą rehabilitację i leczenie. Można to zrobić w następujący sposób:
Należy obliczyć 1% swojego podatku. Wpisać go w odpowiednią rubrykę. Wpisać nazwę Fundacji (Fundacja Dzieciom POMAGAJ). Wpisać nr KRS Fundacji(0000285433) Oraz w "Innych Informacjach" (poz. 135-PIT-28, poz. 311-PIT-36, poz. 107-PIT-36 L, poz. 128-PIT-37, poz. 59-PIT-38) wpisać Pietrzycka Natalia
Magdalena i Piotr Pietrzyccy

Raźniak Patrycja

agnieszka-nowak-1.jpg

MAM NA IMIĘ PATRYCJA I MAM 17 LAT. W CIĄGU TYCH 17-STU LAT PRZESZŁAM JUŻ BARDZO WIELE OPERACJI I DŁUGIE POBYTY W SZPITALU.OD URODZENIA JESTEM POD OPIEKĄ CENTRUM  ZDROWIA DZIECKA  W WARSZAWIE. W PORADNI  UROLOGICZNEJ, CHIRURGICZNEJ, CHORÓB WĄTROBY,HEMATOLOGICZNEJ ORTOPEDYCZNEJ I WIELU INNYCH.JAK KAŻDA NASTOLATKA CHCIAŁA BYM MIEĆ NORMALNE ŻYCIE .JEDNAK ZE WZGLĘDU NA MOJĄ CHOROBĘ JESTEM OGRANICZONA. OBECNIE  JESTEM UCZENNICĄ W PIERWSZEJ KLASIE TECHNIKUM LOGISTYCZNYM W PRZYSZŁOŚCI CHCIAŁABYM STUDIOWAĆ I PRACOWAC W TYM ZAWODZIE .JAK NA RAZIE MÓJ STAN ZDROWIA NIE POZWALA MI CHODZIĆ DO SZKOŁY DLATEGO MAM INDYWIDUALNE NAUCZANIE W DOMU. TO WSZYSTKO CO OPISAŁAM WYŻEJ POCIĄGA ZA SOBĄ DUŻE KOSZTY FINANSOWE , DLATEGO PROSZĘ O PRZEKAZANIE 1%PODATKU NA MOJĄ REHABILITACJĘ  ORAZ  LECZENIE.


Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS: 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Patrycja Raźniak

Apanowicz Patryk

agnieszka-nowak-1.jpg

Cześć mam na imię Patryk urodziłem się 2 czerwca 2010 roku. Po narodzinach stwierdzono u mnie Zespół Downa. Dodatkowo choruję na niedoczynność tarczycy jestem też po operacji serca. Mimo to jestem pogodnym chłopcem lubię się śmiać, pływać i bawić z rówieśnikami. Próbuję radzić sobie z trudnościami jakie stawia mi codzienne życie. Jestem również pod opieką wielu specjalistów: logopeda, pedagog, psycholog, rehabilitant, kardiolog, endokrynolog, okulista, ortopeda.
Dzięki Waszej pomocy będę mógł częściej korzystać z pomocy wielu specjalistów, rehabilitantów.
Podaruj mi szansę i pomóż rozwijać możliwości mimo ograniczeń jakie niesie Zespół Downa

 

Jak pomóc:
1. Można przekazać 1% swojego podatku:
wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT w rubryce "1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" Patryk Apanowicz
2. Można również przekazać dowolną darowiznę:
wystarczy przesłać darowiznę na konto Fundacji  z dopiskiem darowizna dla Partyka Apanowicz

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy
Patryk z rodzicami

Sanchez Czerniejewski Lucjan

agnieszka-nowak-1.jpg

Nazywam się Lucjan Sanchez - Czerniejewski mam 3.5 roku Jestem pogodnym chłopcem który uwielbia zabawy że swoją starszą siostrą, niestety los sprawił że nie chodzę, nie mówię choruje na padaczke,mam uszkodzona watrobe. Pomimo wielu wizyt w różnych szpitalach i poradniach do tej pory nie udało się postawić diagnozy. Jestem pod stałą opieką neurologa, poradni chorób wątroby , rehabilitanta, pedagoga,i logopedy.Robie stałe postępy dzięki mozolnej pracy wielu specjalistów i uporowi moich rodziców i mojej wytrzymałości. Jest szansa, że będę jeszcze samodzielnie chodzić, jeść a może nawet kiedyś mówić.
Aby mi w tym pomóc przekaz 1 % swojego podatku. Nawet drobna pomoc zwiększa moje szanse.
Dziękuję i pozdrawiam 
Kinga Sanchez - Czerniejewska

Spaszewska Martyna

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka Martynka urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Pierwsze dni i miesiące jej życia to operacje i pobyt w specjalistycznej klinice. Lekarze stwierdzili u Martynki znacznie obniżone napięcie mięśniowe kończyn dolnych i konieczność intensywnej rehabilitacji, aby uzyskać jak najlepszą sprawność nóg. Obecnie córka ma ponad 4 latka. Jest pod stałą opieką rehabilitanta i innych specjalistów : urologa, eurochirurga, ortopedy. Dzięki rehabilitacji postępy są duże. Dziś Martynka zaopatrzona jest w specjalne aparaty ortopedyczne, dzięki którym stawia swoje pierwsze kroki. Bez nich jest to jednak niemożliwe. Konieczna jest dalsza rehabilitacja i leczenie. Chcielibyśmy aby nasza córeczka miała możliwość wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne dla dzieci np. do ośrodka Wielspin w Wągrowcu lub Zabajka w Złotowie. Koszt jednego 14-dniowego turnusu wynosi ok.3500 zł. Nasze możliwości finansowe są zbyt małe aby zrealizować wyjazdy na turnusy i dalszą rehabilitację. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe, abyśmy mogli osiągnąć nasz cel- SPRAWNOŚĆ I ZDROWIE MARTYNKI. 


Jak pomóc?


Przekaż Martynce 1% swojego podatku. 
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce Inne informacje - 1% dla Martyny Spaszewskiej. 
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.
Rodzice Martynki-Ewelina i Tomasz Spaszewscy

strona Martynki to: http://www.martynkaspaszewska.boo.pl/

Banasiewicz Dominika Dawid

agnieszka-nowak-1.jpg

Dominika i Dawid urodzili się 07.07.2004, choć lekarze po urodzeniu nie dawali im szans na przeżycie.

Bliźniaki urodziły się w 27 tygodniu ciąży w zamartwicy z licznymi powikłaniami, czego następstwem jest znaczne opóźnienie rozwoju psychoruchowego.

Dzieci mają niedowład spastyczny czterokończynowy, są leżące, nie widzą, mają padaczkę i wymagają całodobowej opieki i stałej rehabilitacji.

Ponadto Dawid z powodu niewydolności oddechowej ma założona rurkę tracheotomijną i wymaga częstego odsysania oraz okresowo tlenoterapii, jest karmiony przez gastrostomię.

Specjalna dieta, leki, środki pielęgnacyjne, rehabilitacja i częste wyjazdy do lekarzy specjalistów pochłaniają większą część dochodów, dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Dominiki i Dawida.

Jak pomóc?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisaćnr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" - dla Dominiki i Dawida Banasiewicz
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy rodzice: Elżbieta i Zbigniew Banasiewicz oraz starszy brat Jakub.

Nasz adres e-mail  :  ela-banasiewicz@wp.pl


Aktualności

piątek 21 wrzesień 2018CER Tęcza
Podwójna uroczystość. Więcej »