Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Ficek Barbara

agnieszka-nowak-1.jpg

Basia urodziła się w 26. tyg. ciąży z wagą 700g. Przez pierwszy miesiąc była w ciężkim stanie i nie wiadomo było, czy przeżyje. W 3 tyg. życia wystąpiła duża leukomalacja mózgu, w wyniku czego wytworzyło się małogłowie, a potem mózgowe porażenie dziecięce. Gdy w 3 miesiącu życia wyszła ze szpitala, od razu zaczęliśmy intensywną rehabilitację. Mimo to , dziecko nie jest w stanie szybko się rozwijać. Na dzień dzisiejszy - nie chodzi, nie mówi, nie chwyta, nie potrafi żuć, przez krótką chwilę utrzymuje równowagę na czworakach i siedzi podtrzymywana. W wyniku uszkodzenia mózgu również słabo widzi. Dobrze słyszy i to jest nasza nadzieja, bo jest z nią ,chociaż minimalny, kontakt. Basia jest pod opieką neurologa, okulisty, endokrynologa, ortopedy, nefrologa, logopedy, rehabilitanta i pedagoga. Dzięki intensywnym ćwiczeniom, nie cofa się, a powolutku rozwija. Basia przeszła trzy poważne operacje ortopedyczne zwichniętych bioder. A obecnie boryka się z częstymi chorobami ? zapalenia płuc i bóle brzucha związane z zespołem spastycznych jelit. Często więc musimy przebywać w szpitalach.

Potrzebujemy pomocy, ponieważ koszty dalszego leczenia i rehabilitacji (w tym turnusy rehabilitacyjne) są bardzo wysokie, a nasze możliwości finansowe bardzo ograniczone (mama nie może pracować, bo Basia wymaga ciągłej opieki). Mieszkamy na wsi, z dala od większych miast i ośrodków rehabilitacyjno-leczniczych, więc gro naszych wydatków pochłaniają też ciągłe dojazdy.

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce "Cel szczegółowy" - trzeba koniecznie zaznaczyć "1% dla: Basia Ficek " 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy : rodzice Basi - Joanna i Wiesław Ficek.

Mroczek Szymon

agnieszka-nowak-1.jpg

Szymon był zdrowym dzieckiem lecz pewnego dnia uległ wypadkowi - od tego momentu walczymy o każdy dzień życia naszego dziecka. Szymon jest dzieckiem leżącym, spastycznym 4-kończynowo, oddycha za pomocą respiratora nie sygnalizuje nam żadnej ze swoich potrzeb., oprócz tego tym ma wrodzony zanik kości. Oddycha przez rurkę tracheostomijną. Wymaga całodobowej nieustannej opieki oraz szeregu zabiegów pielęgnacyjnych.
Zwracamy się z prośbą  wsparcie  nas w walce o zdrowie naszego dziecka.
Wystarczy przekazać dowolną darowiznę na subkonto Szymona  w Fundacji Dzieciom POMAGAJ.


Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Szymona Mroczka.

Staszek Anna

agnieszka-nowak-1.jpg

Ania Staszek w sierpniu 2014 roku trafiła na ostry dyżur gdzie zdiagnozowano u niej guza mózgu. Następnie trafiła na oddział neurochirurgii w ICZMP w Łodzi, gdzie przeszła długotrwałą operację, po której zapadła w śpiączkę na 14 miesięcy. Ma założony układ dokomorowo-otrzewny z powodu wodogłowia. Po sześciu miesiącach pobytu na oddziale neurochirurgii została przewieziona do Kliniki Budzik w Warszawie. Tam została poddana kompleksowej rehabilitacji. Była tam pod opieką rehabilitantów, neurologa, logopedy i psychologa. Po 9-ciu miesiącach Ania zaczęła powoli wykonywać polecenia i odpowiadać na pytania. W listopadzie tego roku Ania została ogłoszona jako osoba wybudzona. Aby Ania mogła powrócić do pełni zdrowia potrzebna jest długa, kosztowna i wymagająca rehabilitacja.

Jak możesz pomóc?
Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce Inne informacje - 1% dla: Anny Staszek..

OLESZCZYK Adrian

agnieszka-nowak-1.jpg

Adrian ma 13 lat jest dzieckiem niepełnosprawnym z dziecięcym porażeniem mózgowym (czterokończynowym), nie siedzi, nie chodzi. Potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc finansową na leczenie i rehabilitacje mojego dziecka. Optymalne warunki dla postępującej terapii zapewni uczestnictwo w specjalnym programie leczniczo- rehabilitacyjnym w formie kilku dwutygodniowych turnusów. Przekracza to możliwości finansowe rodziny. Prosimy pomóżcie Adrianowi . Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim za jakąkolwiek okazaną pomoc.

Jak pomóc?


Przekaż Adrianowi 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce Inne informacje - 1% dla Adriana Oleszczyka.

Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.
Rodzice Adriana- Urszula i Eugeniusz Oleszczyk. 

Gumienny Karol

agnieszka-nowak-1.jpg

Karol urodził się 18 czerwca 2015 roku. Z pozoru jest zdrowym dzieckiem, ale choruje na bardzo ciężką genetyczna chorobę adrenoleukodystrofie. Karol jest pod stałą opieką neurologa, endokrynologa i transplantologa. Jedynym ratunkiem jest przeszczep komórek macierzystych i bardzo drogie leki miedzy innymi Olej Lorenza.
 Dnia  08.03.2016 Karol miał przeszczep komórek  macierzystych  szpiku.  Chemioterapia  i  sam  przeszczep  przebiegły  spokojnie.  Po  krótkim  czasie  przyplątały  się  poważne  powikłania   po  przeszczepowe,  zapalanie  mózgu,  graft   jelitowy,  sepsa ; nasz  syn  trafił  na  intensywną  terapię.  Po  tych  ciężkich  miesiącach  stopniowo  wraca  do  zdrowia,  musi  brać  dużo  drogich  leków  jest  pod  stałą  opieką  poradni  po  przeszczepowej  endokrynologa  i  neurologa
 
Jak pomóc?
Fundacja Dzieciom pomagaj 1% KRS 0000285433 a w rubryce Inne informacje - 1% dla: Karola Gumiennego                               

PIETRZYCKA NATALIA

agnieszka-nowak-1.jpg

Natalia urodziła się w sierpniu 2007 r z Zespołem Downa. W drugiej dobie życia wykryto u niej małopłytkowość i komorowe zaburzenia rytmu serca oraz szmer na sercu, a potem jeszcze niezarośnięty otwór owalny międzyprzedsionkowy z przeciekiem. Od grudnia 2007r także leczy się na niedoczynność tarczycy co wiąże się z codziennym podawaniem hormonu tarczycy, którego jest niedobór. Dzieci z ZD charakteryzują się słabym napięciem mięśni i wiotkością stawów, tak więc Natalia od 1-szego m-ca życia jest ćwiczona różnymi metodami np. Vojtą, NDT, Bobath, masaż Shantali, terapia ręki, terapia neuromotoryczna, integracja sensoryczna, terapia Jlogopedyczna. Dzieci te mają też skłonność do nadmiernego tycia więc muszą przestrzegać odpowiedniej diety, dodatkowo Natalia ma skazę białkową (alergia na białko), może wystąpić też obniżona odporność co wiąże się z infekcjami. Ze względu na kłopoty zdrowotne i rozwojowe jak również profilaktykę chorób, na które dzieci z ZD są częściej narażone niż inne dzieci, Natalia jest pod stałą opieką kardiologa, neurologa, endokrynologa, gastroenterologa, okulisty, laryngologa, logopedy, psychologa no i oczywiście fizykoterapeuty. W tym roku Natalia skończy 2 latka. Jest bystra, pełna zapału i chętna do poznawania świata jak wszystkie małe dzieci, chociaż nie ma takich możliwości jak inne dzieci w jej wieku. Dużo czasu musi poświęcać ćwiczeniom, które pozwalają jej nauczyć się tego, co dla zdrowych dzieci jest efektem naturalnego rozwoju (raczkowanie, chwytanie zabawki w rączkę, powiedzenie "mama lub tata"). W pierwszych latach życia niezbędna jest intensywna rehabilitacja, ponieważ w tym wieku dzieci szybko zdobywają nowe umiejętności i mają "plastyczne mózgi". Naszej córeczce potrzebna jest dalsza rehabilitacja poszerzona o inne formy terapii jak np. hipoterapia, turnusy rehabilitacyjne, które dzięki nowemu otoczeniu i różnorodnym bodźcom rozwijają nasze dziecko, potrzebne są też sprzęty rehabilitacyjne, specjalne zabawki i niezliczone pomoce dydaktyczne.

Jak pomóc?


1% PODATKU DLA MAŁEJ NATALII !
Każda wpłata zwiększa szansę naszej córeczki na osiągnięcie lepszej sprawności dzięki odpowiedniej rehebilitacji. Zwracamy się z prośbą o wsparcie Natalii poprzez przekazanie 1% podatku na dalszą rehabilitację i leczenie. Można to zrobić w następujący sposób:
Należy obliczyć 1% swojego podatku. Wpisać go w odpowiednią rubrykę. Wpisać nazwę Fundacji (Fundacja Dzieciom POMAGAJ). Wpisać nr KRS Fundacji(0000285433) Oraz w "Innych Informacjach" (poz. 135-PIT-28, poz. 311-PIT-36, poz. 107-PIT-36 L, poz. 128-PIT-37, poz. 59-PIT-38) wpisać Pietrzycka Natalia
Magdalena i Piotr Pietrzyccy

Zak Wiktoria

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka Wiktoria urodziła się 15 października 2003 r.
Wiktoria ma obniżone napięcie mięśniowe.
Diagnoza: Dziecięce Porażenie Mózgowe.
Cierpi na Zespół Denty Walkera i torbiele podpajęczynkowe, 
skrzywienie kręgosłupa (skolioza), płytko osadzone panewki biodrowe. 
Jest dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim, opóźnionym w rozwoju psychoruchowym.
Nie chodzi, nie mówi, nie zgłasza swoich potrzeb. Porusza się na wózku przy pomocy drugiej osoby.
Dzięki rehabilitacji samodzielnie raczkuje, stoi trzymając się mebli, obecnie stawia pierwsze kroki przy pomocy pionizatora.
Wiktoria jest dzieckiem uśmiechniętym i pogodnym. Jedyną pomocą dla Wiktorii jest intensywna rehabilitacja. 
Jest pod stała kontrolą wielu specjalistów z Kalisza, Łodzi i Poznania. 
Dlatego też zwracamy się,
do ludzi o dobrym sercu o pomoc i wsparcie finansowe. 
Jak pomóc? Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę:
FUNDACJA DZIECIOM POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,
a w rubryce "Inne informację" 1% dla Wiktorii Żak.
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.
Rodzice Wiktorii.

Jarzembska Julia

agnieszka-nowak-1.jpg

Julka przyszła na świat 10 lipca 2008 roku, była śliczną i zdrową dziewczynką. W szóstym miesiącu
jej życia wystąpiły pierwsze napady. Po wielu miesiącach badań stwierdzono u Julki padaczkę 
lekooporną. Mimo choroby, rozwijała się prawidłowo, przynajmniej nam tak się wydawało. 
Rozumiała co się do niej mówi, a nawet sama zaczęła wypowiadać pierwsze słowa. Gdy miała półtora 
roku wystąpiły u niej kolejne serie napadów. Od tego momentu życie Julki to wędrówka między 
domem, a szpitalami. Napady spowodowały, że Julka nie była już taka jak kiedyś. Zamknęła się w 
sobie, przestała mówić, zwracać uwagę na otaczających ją ludzi, komunikować się. Mijały kolejne  miesiące, nikt nie umiał nam powiedzieć co się z nią dzieje. Padały różne odpowiedzi - to choroba,  różnorodne leki przeciwpadaczkowe powodują jej stan, a kolejne badania i diagnozy wykluczały się  wzajemnie. Do dnia dzisiejszego napady nie ustąpiły, nadal męczą to małe ciałko, z różnym stopniem 
nasilenia, czasami są tak silne, że bywa to dla niej niebezpieczne? Kilka lat badań i obserwacji daje  kolejna diagnozę - autyzm. Julka mimo, że zbliżają się jej 6-te urodziny, nie mówi. Zamknęła się  w swoim świecie, a my każdego dnia walczymy o to by wróciła do nas. Ta walka wymaga bardzo  intensywnej terapii, dzięki której uczy się z nami komunikować. Lekooporna padaczka nie pomaga 
nam w tej walce, ale jest szansa  w najbliższym czasie Julka będzie miała wszczepiany stymulator  nerwu błędnego. Wymagać to będzie stałego kontaktu z neurologiem i dalszej rehabilitacji:  psychologa, logopedy, pedagoga i terapeuty. Niestety możliwości finansowe rodziców i najbliższej 
rodziny przerastają koszty terapii, dlatego w imieniu Julki prosimy o pomoc.

Dajmy Julce szansę  chociaż częściowego powrotu do normalności.

Skrobacz Jakub

agnieszka-nowak-1.jpg

Szanowni Państwo, 
zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe w leczeniu i rehabilitacji naszego syna Jakuba.
Kubuś urodził się 29.05.2008r. w Poznaniu z wrodzonym wodogłowiem i przepukliną rdzeniowo-oponową. W powiązaniu z tymi wadami ma zdiagnozowany pęcherz neurogenny, padaczkę lekooporną, drobnozakrętowość kory mózgowej, zespół Arnolda-Chiarego oraz MPD.
W pierwszym roku życia Kuba przeszedł 8 różnych zabiegów operacyjnych, a w przyszłości czeka go jeszcze wymiana drenu zastawki, zabiegi ortopedyczne oraz okulistyczne. Dziecko pozostaje pod stałą opieką lekarzy różnych specjalizacji: neurologa, neurochirurga, ortopedy, okulisty, urologa.
Wymaga też specjalistycznej rehabilitacji, gdyż do teraz Kubuś nie trzyma głowy, nie obraca się na boki, nie siedzi samodzielnie, nie chwyta nic w ręce, nie mówi. Koszt jednego turnusu przekracza 4 tys. zł, a takich wyjazdów w roku powinno być minimum cztery. Oprócz tego dochodzą koszty rehabilitacji w domu, zakup leków czy sprzętu ortopedycznego.

Jak pomóc?


Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę:
Fundacja Dzieciom Pomagaj oraz nr KRS  0000 285433, a w rubryce cel  szczegółowy 1% dla Jakuba Skrobacz

Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę, bo liczy się każda złotówka
Rodzice
Agnieszka i Sławomir Skrobacz

Klaga Stanisław

agnieszka-nowak-1.jpg

Staszek ma 4 lata i ma autyzm. Na tym właściwie mogłaby zakończyć się ta historia. Autyzmu jak wiadomo nie da się wyleczyć, z prostego powodu…. to nie choroba, nie ma syropku!
Autyzm u Stacha to wielorakie zaburzenie rozwojowe, to nieprzespane noce, przebiegnięte całe dnia. To brak skupienia, lęki, nadaktywność. To brak kontaktu wzrokowego, brak mowy, komunikacji… to żal jego siostry, gdy próbuje go czymś zainteresować, a mały lewituje we własnym świecie, odcięty od nas i przewrażliwiony na bodźce. Wyłączony, czasem nieobecny, czasem traktujący nas jak meble.
Stashek potrzebuje stałego wsparcia, rehabilitacji i zajęć integracji sensorycznej. Często wyjazdowych wizyt u specjalistów i treningów na turnusach. Jednym słowem Staszek bardzo potrzebuje nas i wsparcia w swoim codziennym, dosyć nietypowym życiu.
Jeśli chcesz je poznać, zapraszamy na facebookowy profil Stasia. Wystarczy wpisać „podzielsiezeStashkiem” – na pewno nas znajdziecie!
1% przeznaczamy w całości na potrzeby Stashka, na pomoce, wyjazdy, zajęcia itd.
To prosta historia. Jeśli możesz… pomóż! Podziel się 1% podatku
KRS: 0000285433
Cel szczegółowy: Stanisław Klaga
Możesz też wpłacić darowiznę:
74 1090 1128 0000 0001 0792 8671
Fundacji Dzieciom POMAGAJ, Wolica ul. Radosna 1, 62-872 Godziesze Małe
z dopiskiem: darowizna na rzecz Staszka Klaga


Aktualności

piątek 17 maj 2019CER Tęcza
VIII Regionalny Mityng Lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych za nami . W imprezie uczestniczyło 7 re... Więcej »