Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Zak Wiktoria

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka Wiktoria urodziła się 15 października 2003 r.
Wiktoria ma obniżone napięcie mięśniowe.
Diagnoza: Dziecięce Porażenie Mózgowe.
Cierpi na Zespół Denty Walkera i torbiele podpajęczynkowe, 
skrzywienie kręgosłupa (skolioza), płytko osadzone panewki biodrowe. 
Jest dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim, opóźnionym w rozwoju psychoruchowym.
Nie chodzi, nie mówi, nie zgłasza swoich potrzeb. Porusza się na wózku przy pomocy drugiej osoby.
Dzięki rehabilitacji samodzielnie raczkuje, stoi trzymając się mebli, obecnie stawia pierwsze kroki przy pomocy pionizatora.
Wiktoria jest dzieckiem uśmiechniętym i pogodnym. Jedyną pomocą dla Wiktorii jest intensywna rehabilitacja. 
Jest pod stała kontrolą wielu specjalistów z Kalisza, Łodzi i Poznania. 
Dlatego też zwracamy się,
do ludzi o dobrym sercu o pomoc i wsparcie finansowe. 
Jak pomóc? Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę:
FUNDACJA DZIECIOM POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,
a w rubryce "Inne informację" 1% dla Wiktorii Żak.
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.
Rodzice Wiktorii.

Jarzembska Julia

agnieszka-nowak-1.jpg

Julka przyszła na świat 10 lipca 2008 roku, była śliczną i zdrową dziewczynką. W szóstym miesiącu
jej życia wystąpiły pierwsze napady. Po wielu miesiącach badań stwierdzono u Julki padaczkę 
lekooporną. Mimo choroby, rozwijała się prawidłowo, przynajmniej nam tak się wydawało. 
Rozumiała co się do niej mówi, a nawet sama zaczęła wypowiadać pierwsze słowa. Gdy miała półtora 
roku wystąpiły u niej kolejne serie napadów. Od tego momentu życie Julki to wędrówka między 
domem, a szpitalami. Napady spowodowały, że Julka nie była już taka jak kiedyś. Zamknęła się w 
sobie, przestała mówić, zwracać uwagę na otaczających ją ludzi, komunikować się. Mijały kolejne  miesiące, nikt nie umiał nam powiedzieć co się z nią dzieje. Padały różne odpowiedzi - to choroba,  różnorodne leki przeciwpadaczkowe powodują jej stan, a kolejne badania i diagnozy wykluczały się  wzajemnie. Do dnia dzisiejszego napady nie ustąpiły, nadal męczą to małe ciałko, z różnym stopniem 
nasilenia, czasami są tak silne, że bywa to dla niej niebezpieczne? Kilka lat badań i obserwacji daje  kolejna diagnozę - autyzm. Julka mimo, że zbliżają się jej 6-te urodziny, nie mówi. Zamknęła się  w swoim świecie, a my każdego dnia walczymy o to by wróciła do nas. Ta walka wymaga bardzo  intensywnej terapii, dzięki której uczy się z nami komunikować. Lekooporna padaczka nie pomaga 
nam w tej walce, ale jest szansa  w najbliższym czasie Julka będzie miała wszczepiany stymulator  nerwu błędnego. Wymagać to będzie stałego kontaktu z neurologiem i dalszej rehabilitacji:  psychologa, logopedy, pedagoga i terapeuty. Niestety możliwości finansowe rodziców i najbliższej 
rodziny przerastają koszty terapii, dlatego w imieniu Julki prosimy o pomoc.

Dajmy Julce szansę  chociaż częściowego powrotu do normalności.

Sobczak Maja

agnieszka-nowak-1.jpg

Niewiejski Kacper

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz synek Kacperek urodził się (02.12.2006r.) z wadą genetyczną centralnego układu nerwowego ( małogłowiem i dziecięcym porażeniem mózgowym). Wada ta całkowicie uniemożliwia mu prawidłowy rozwój i samodzielną egzystencję.
Kacperek od okresu niemowlęcego ma prowadzoną intensywną i wszechstronną rehabilitację- jest to jego jedyną szansą. Codziennie razem pokonujemy swoje słabości- razem na nowo odkrywamy światby niemożliwe stało się możliwym.
Synek codziennie robi swoje małe-WIELKIE postępy, a jego radosne usposobienie i pozytywne nastawienie do świata i ludzi jest dla nas nagrodą za włożony trud.
Niestety koszty rehabilitacji coraz częściej przekraczają finansowe możliwości naszej rodziny. (Kacper wymaga rehabilitacji ruchowej, logopedycznej, uczestnictwa w zajęciach z wczesnego rozwoju, zajęć na basenie oraz wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne).
Dlatego zwracamy się do państwa z ogromną prośbą o pomoc. Każda podarowana przez Was złotówka jest szansą na lepsze i łatwiejsze życie naszego synka.

Jak pomóc?


Jeśli nie jest Wam obojętny los Kacperka prosimy o przekazanie 1% podatku dochodowego. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce Inne informacje - 1% dla Kacpra Niewiejskiego Można również przekazać dowolną darowiznę na subkonto Kacperka w Fundacji Dzieciom POMAGAJ. 


Dziękujemy!!
Rodzice Kacperka
Danuta i Ireneusz Niewiejscy

Sanchez Czerniejewski Lucjan

agnieszka-nowak-1.jpg

Nazywam się Lucjan Sanchez - Czerniejewski mam 3.5 roku Jestem pogodnym chłopcem który uwielbia zabawy że swoją starszą siostrą, niestety los sprawił że nie chodzę, nie mówię choruje na padaczke,mam uszkodzona watrobe. Pomimo wielu wizyt w różnych szpitalach i poradniach do tej pory nie udało się postawić diagnozy. Jestem pod stałą opieką neurologa, poradni chorób wątroby , rehabilitanta, pedagoga,i logopedy.Robie stałe postępy dzięki mozolnej pracy wielu specjalistów i uporowi moich rodziców i mojej wytrzymałości. Jest szansa, że będę jeszcze samodzielnie chodzić, jeść a może nawet kiedyś mówić.
Aby mi w tym pomóc przekaz 1 % swojego podatku. Nawet drobna pomoc zwiększa moje szanse.
Dziękuję i pozdrawiam 
Kinga Sanchez - Czerniejewska

Wenderholm Emilia

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka urodziła się 12 stycznia 2008 roku z rozczepem kręgosłupa i wodogłowiem . Pierwsze trzy miesiące swego życia spędziła w szpitalu . Lekarze zalecili bardzo intensywną rehabilitacje dzięki której Emilka może kiedyś postawi swój samodzielny krok . Obecnie Emilka ma już 3 latka jest cały czas rehabilitowana i jest pod opieka innych specjalistów : urolog , okulista ,ortopeda . Dzięki częstej i intensywnej rehabilitacji zaczynamy dopatrywać się efektów . Emilka obecnie jest zaopatrzona w specjalistyczne aparaty ortopedyczne w których uczy się stawiać swoje pierwsze kroki . Konieczna jest dalsza i bardziej intensywna rehabilitacja jak i zarówno dalsze leczenie .Największa potrzeba są turnusy rehabilitacyjne dla dzieci , koszt takiego turnusu bardzo duży i nie pozwala nam zrealizować wyjazdów na turnus i dalsza rehabilitacje dlatego gdyż przekracza to nasze możliwości finansowe . Dlatego zwracamy się z gorącą prośba do ludzi Dobrego Serca o pomoc finansową aby nasze słoneczko mogło podążać po śladach naszych stup .
 

Jak pomóc?


Podaruj Emilce 1 % podatku .
 Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433 , a w rubryce "cel szczegółowy 1%" - dla Emili Wenderholm
Za każdą podarowaną złotówkę dziękujemy z całego serca .
Rodzice Emilki : Kamila i Paweł Wenderholm
Można nas oglądać : www.emilkawenderholm.blog.onet.pl

Mroczek Szymon

agnieszka-nowak-1.jpg

Szymon był zdrowym dzieckiem lecz pewnego dnia uległ wypadkowi - od tego momentu walczymy o każdy dzień życia naszego dziecka. Szymon jest dzieckiem leżącym, spastycznym 4-kończynowo, oddycha za pomocą respiratora nie sygnalizuje nam żadnej ze swoich potrzeb., oprócz tego tym ma wrodzony zanik kości. Oddycha przez rurkę tracheostomijną. Wymaga całodobowej nieustannej opieki oraz szeregu zabiegów pielęgnacyjnych.
Zwracamy się z prośbą  wsparcie  nas w walce o zdrowie naszego dziecka.
Wystarczy przekazać dowolną darowiznę na subkonto Szymona  w Fundacji Dzieciom POMAGAJ.


Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Szymona Mroczka.

Kostrzewa Jakub

agnieszka-nowak-1.jpg

Kubuś urodził się 11-10-2010 roku w 24-25 tygodniu ciąży z masą urodzeniową 755g. Przebywał na oddziale neonatologii w Poznaniu przez 6 miesięcy i przez ten okres czasu przeszedł 3 zabiegi operacyjne (ligacja chirurgiczna, laseroterapia, przepuklina pachwinowa), był również leczony na wiele chorób, m.in. niewydolność oddechowa, wrodzone zapalenie płuc, krwotok płucny, martwicze zapalenie jelit, przetrwałe krążenie płodowe, dokomorowy krwotok II stopnia, niedokrwistość wcześniaków, żółtaczka wcześniaków oraz dysplazja płucno-oskrzelowa. Z powodu wcześniactwa i długiego pobytu w szpitalu synek wymaga stałej rehabilitacji ruchowej, która odbywa się 1 raz w tygodniu  w specjalistycznym ośrodku dla dzieci oraz ćwiczy razem z rodzicami w domu. Kuba wymaga również intensywnej rehabilitacji logopedycznej, gdyż stwierdzono u niego głęboki niedosłuch czuciowo nerwowy obustronny ( ucho prawe -100dB, ucho lewe-95dB, nosi aparaty słuchowe). Spotkania odbywają się raz w tygodniu u nas w domu dzięki Fundacji Orange Dźwięki Marzeń?. Kubuś uczestniczy również w zajęciach Stowarzyszenia Osób Słabowidzących i Niewidomych z powodu krótkowzroczności ( oko prawe i oko lewe  9 dioptrii, nosi okularki) i zeza naprzemiennego. Kuba jest pod stałą opieką wielu lekarzy specjalistów: neurologa, okulisty, audiologa, pulmonologa. Mimo tylu schorzeń jest pogodnym i radosnym dzieckiem, chętnie się uśmiecha i lubi bawić się ze swoją siostrą. Prosimy o wsparcie finansowe wszystkich, dla których los naszego synka nie jest obojętny. Dzięki temu będziemy mogli przeznaczyć pozyskane środki na bardziej intensywną rehabilitację. Za wszelką uzyskaną pomoc bardzo dziękujemy. 


Jak pomóc ?


Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1%  dla OPP "wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce "inne informacje"  1% dla: Jakub Kostrzewa

Garncarek Kamila

agnieszka-nowak-1.jpg

Ma 8 lat - cierpi na AUTYZM. Złożone zaburzenie rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania się i budowania relacji interpersonalnych, zubożeniem i stereotypowością zachowań oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych.

Wymaga kompleksowej, specjalistycznej, intensywnej i bardzo kosztownej terapii pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej, sensorycznej oraz rehabilitacji.

JAK POMÓC?

Możesz pomóc Kamili przekazując jej 1% swojego podatku dochodowego. Przy wypełnianiu PIT należy podać: Fundacja Dzieciom POMAGAJ KRS: 0000285433

Cel szczegółowy: Kamila Garncarek

Jaśkiewicz Julia

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córka Julia do 8-ego roku życia była zdrowym,pełnym energii i radości dzieckiem.Wszystko zmieniło się w styczniu 2013r.kiedy po feriach zimowych miała wrócić do szkoły,nawracające bóle głowy zostały w kilka dni zdiagnozowane jako guz móżdżku.
Straszna diagnoza dla każdego rodzica, ale też nadzieja na szybką operację i wyleczenie. Błyskawiczna operacja w szpitalu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi i nadzieja, że będzie dobrze. Po operacji nasza córka była w ciężkim stanie; przez 2,5 miesiąca nie było z nią żadnego kontaktu poza uściskiem dłoni, nie potrafiła mówić, chodzić, jeść. Karmiona była przez sondę, co więcej- kilka tygodni po operacji wystąpiło wodogłowie zagrażające funkcjonowaniu mózgu. Oznaczało to kolejny zabieg, tym 
razem wszczepienia zastawki. Rokowania długotrwałego powrotu do zdrowia.
Teraz - najgorsze mamy już za sobą. Nasza córka- dzięki sile i wytrwałości oraz ciężkiej pracy wielu wspaniałych ludzi- powoli wraca do zdrowia. Pół roku po operacji została odłączona sonda; Julka zaczęła normalnie jeść, później mówić, co prawda w spowolnionym tempie. Najważniejsze jednak jest to, że powróciła zdolność mówienia. Nie byłoby to możliwe bez ciągłych ćwiczeń.
Na chwilę obecną- Julka wciąż nie chodzi, ale wierzymy, że uda nam się wypracować i to. Przed nami wciąż wiele żmudnych ćwiczeń, trudu i wysiłku. Wszystko to wymaga dużych nakładów finansowych, ponieważ Julka korzysta z pomocy wielu specjalistów, m.in. z zakresu rehabilitacji metody NDT Bobath i PNF, terapii metodą czaszkowo-krzyżową, logopedii, neurologopedii, socjoterapeutyki, psychopedagogiki, okulistyki oraz neurologii.
Pomimo wysiłków, nasze finanse nie pozwalają zapewnić Julce wystarczającej rehabilitacji, dzięki której ma szanse na lepsze życie. Dlatego prosimy Państwa o pomoc.
Pieniądze, które mogą Państwo rozdysponować w ramach 1% odpisu z podatku,pomogą naszej córce w powrocie do zdrowia i odzyskaniu radości życia.

Jak pomóc?


Prosimy zatem o ich przekazanie na konto fundacji Dzieciom Pomagaj, w której Julka ma założone specjalne subkonto. Jedyne, co należy zrobić- to wpisać w rozliczeniu rocznym KRS: 0000285433, a jako cel szczegółowy określić: wpłata dla Julki Jaśkiewicz.

 

Z góry dziękujemy
Anna i Jakub Jaśkiewiczowie


Aktualności

czwartek 18 lipiec 2019CER Tęcza
TĘCZOWE WAKACJE ☀️🤩 W zdrowym ciele zdrowy duch 😍Nasi uczniowie ciekawie spędzili dzień, pobyt na ba... Więcej »