Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Wieruszewska Maria (00217)

agnieszka-nowak-1.jpg

Marysia Wieruszewska urodziła się 6 kwietnia 2012r. W pierwszej dobie życia zdiagnozowano cechy dysformiczne i wiotkość mięśni a badania genetyczne potwierdziły zespół Downa. W trzecim tygodniu życia  u Marysi wykryto wadę serca polegającą na okołobłoniastym ubytku międzykomorowym i międzyprzedsionkowym z przeciekiem. 27 listopada 2012 roku córka zostało zoperowana w Klinice w Poznaniu. Skutkiem ubocznym operacji jest arytmia, która leczona jest farmakologicznie. Od tego momentu Marysia jest pod stałą opieką kardiologów w Poznaniu.
    Zespół Downa niesie ze sobą szereg dysfunkcji m.in.: wiotkość mięśni, kłopoty z poprawną artykulacją czyli mową, problemy gastrologiczne i endokrynologiczne. Skóra Marysi wymaga szczególnej pielęgnacji, gdyż ma tendencje do wysuszania się i konieczne jest stosowanie specjalistycznych kosmetyków.
    Dziecko jest rehabilitowane oraz pod stałą opieką logopedyczną, psychologiczną i pedagogiczną. Uczęszcza na zajęcia integracji sensorycznej oraz korzysta z logopedycznej metody Tomatisa oraz hipoterapii. Marysia przebywa pod kontrolą szeregu specjalistów: kardiologa, endokrynologa, neurologa, gastrologa. Konieczne jest zachowanie ciągłości leczenia i rehabilitacji. Aby podejmowane przez nas działania były skuteczne powinniśmy ćwiczyć w domu, co wiąże się z zakupem sprzętu rehabilitacyjnego, pomocy logopedycznych i leków.
    Dlatego zwracamy się z prośbą o przekazanie na rzecz Marysi 1% podatku wszystkich, którzy zechcieliby pomóc nam w usprawnieniu ruchowym i intelektualnym naszej córki oraz jej dalszym leczeniu.

Jak pomóc?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać numer KRS:0000285433 cel szczegółowy 1% dla Marysi Wieruszewskiej.
Serdecznie dziękujemy Patrycja Dawid Wieruszewscy

Budzik Jakub (00087)

agnieszka-nowak-1.jpg

Jakub Budzik urodził się 26.09.2015 jako zdrowy chłopczyk. Gdy skończył trzy miesiące wystąpiły u niego pierwsze ataki padaczki. Dobór leku był bardzo trudny i długotrwały. Ciągłe pobyty w szpitalu i u specjalistów. Wprowadzono do leczenia 7 leków, obecnie Kuba jest na 3 lekach. Została postawiona diagnoza - padaczka lekooporna. Trwające pięć miesięcy ataki spowodowały znaczne zahamowanie rozwoju psychoruchowego. Mimo stałej rehabilitacji to co wyćwiczył ataki zabierały. Kuba w tym czasie był jakby nieobecny, nie poznawał nas ? rodziców, było mu obojętne gdzie jest i z kim, nie wodził wzrokiem, nie skupiał wzroku, nie uśmiechał się. Dnia 24 sierpnia ataki ustały. Powoli zaczyna się rozwijać, poznaje nas, uśmiecha się, wodzi wzrokiem. Mimo stałej rehabilitacji nie siedzi jeszcze samodzielnie, nie chodzi, nie chwyta przedmiotów, nie przewraca się z brzucha na plecy, nie raczkuje. Konieczna jest dalsza intensywna rehabilitacja. Prosimy o wsparcie, żeby Kuba mógł postawić swój pierwszy krok i dogonić rówieśników.

Jak pomóc?
Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać "dla Jakub Budzik"

Wdzięczni rodzice Kubusia

Ficek Barbara (00007)

agnieszka-nowak-1.jpg

Basia urodziła się w 26. tyg. ciąży z wagą 700g. Przez pierwszy miesiąc była w ciężkim stanie i nie wiadomo było, czy przeżyje. W 3 tyg. życia wystąpiła duża leukomalacja mózgu, w wyniku czego wytworzyło się małogłowie, a potem mózgowe porażenie dziecięce. Gdy w 3 miesiącu życia wyszła ze szpitala, od razu zaczęliśmy intensywną rehabilitację. Mimo to , dziecko nie jest w stanie szybko się rozwijać. Na dzień dzisiejszy - nie chodzi, nie mówi, nie chwyta, nie potrafi żuć, przez krótką chwilę utrzymuje równowagę na czworakach i siedzi podtrzymywana. W wyniku uszkodzenia mózgu również słabo widzi. Dobrze słyszy i to jest nasza nadzieja, bo jest z nią ,chociaż minimalny, kontakt. Basia jest pod opieką neurologa, okulisty, endokrynologa, ortopedy, nefrologa, logopedy, rehabilitanta i pedagoga. Dzięki intensywnym ćwiczeniom, nie cofa się, a powolutku rozwija. Basia przeszła trzy poważne operacje ortopedyczne zwichniętych bioder. A obecnie boryka się z częstymi chorobami ? zapalenia płuc i bóle brzucha związane z zespołem spastycznych jelit. Często więc musimy przebywać w szpitalach.

Potrzebujemy pomocy, ponieważ koszty dalszego leczenia i rehabilitacji (w tym turnusy rehabilitacyjne) są bardzo wysokie, a nasze możliwości finansowe bardzo ograniczone (mama nie może pracować, bo Basia wymaga ciągłej opieki). Mieszkamy na wsi, z dala od większych miast i ośrodków rehabilitacyjno-leczniczych, więc gro naszych wydatków pochłaniają też ciągłe dojazdy.

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce "Cel szczegółowy" - trzeba koniecznie zaznaczyć "1% dla: Basia Ficek " 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy : rodzice Basi - Joanna i Wiesław Ficek.

Skowroński Tomasz (00296)

agnieszka-nowak-1.jpg

Tomuś to radosny, bystry, wspaniały chłopiec po którym na pierwszy rzut oka nie widać, że urodził się z wadami serca.Mając miesiąc przeszedł operację, która uratowała mu życie. Niestety pojawiły się komplikacje. Tomuś ma lewostronne porażenie fałdu głosowego, arytmię serca, tzw. częstoskurcz nadkomorowy oraz lekki niedowład lewej strony ciała, ma zaburzenia czucia głębokiego. Przez ponad rok czasu był rehabilitowany ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe. Obecnie znajduje się pod opieką poradnii kardiologicznej, laryngologicznej oraz neurologicznej. Rozpoczął zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju. Każda infekcja powoduje, że Tomuś gorzej oddycha i musimy szybko działać podając mu leki. Ciagłe wizyty u specjalistów i koszty z tym związane bardzo ograniczają nasze możliwości finansowe.
Nasz synek ma szansę na normalne życie, dlatego prosimy o pomóc dla Tomusia na dalsze leczenie i rehabilitację.

Jak pomóc?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% podatku wpisać dane Fundacji Dzieciom Pomagaj nr KRS 0000285433, cel szczegółowy: dla Tomasza Skowrońskiego

Można też przekazać dowolną darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem: Darowizna na rzecz Tomasza Skowrońskiego

Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy - rodzice Tomusia: Jolanta i Grzegorz Skowrońscy

Przybylska Natalia (00029)

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córeczka Natalia urodziła się 7 maja 2000 roku.
Zaraz po urodzeniu zdiagnozowano u niej martwicze zapalenie jelit i epilepilepsję, Dziecięce Porażenie Mózgowe. Jest dzieckiem upośledzonym w stopniu głębokim. Ma obustronny niedosłuch. Od 2009 roku jest aparatowana. Trzy lata temu Natalka zaczęła chodzić. Niestety nie mówi, nie sygnalizuje potrzeb fizjologicznych, a w związku z bardzo niską odpornością jest niezmiernie podatna na infekcje wymagające długotrwałego leczenia.

Córeczka nasza wymaga stałej opieki:
okulisty, neurologa,endokrynologa, ortopedy, gastroenterologa, audiologa.
Natalka nie jest w stanie szybko się rozwijać, niemniej jednak dzięki ustawicznej pracy nie cofa się w rozwoju. Chętnie poznaje otaczający ją świat i chce się z nim komunikować.

Mamy ogromną prośbę do wszytskich pomagających i mogących udzielić nam wsparcia finansowego, co umożliwi nam stałej, intensywnej rehabilitacji intelektualnej i ruchowej naszego dziecka.

Jak pomóc?

Można  przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Natalia Przybylska

Orłowska Pola (00027)

agnieszka-nowak-1.jpg

Intelektualnie rozwija się prawidłowo, ale wymaga profesjonalnej rehabilitacji, która sprawi, że będzie prawidłowo chodzić. 
Ze względu na niedowład połowiczy ciała oraz przykurcz ścięgna Achillesa musi nosić ortezy DAFO. Zalecono również ćwiczenia kończyn dolnych, ćwiczenia redukcji nerwowo - mięśniowej, ćwiczenia lokomocji, równoważne, ogólnousprawniające i masaż.
Polusia jest pod stałą opieką neurologiczną, ortopedyczną i rehabilitacyjną.
Wszystkim, którzy chcą pomóc naszej Poli i przybliżyć ją do funkcjonowania w świecie zdrowych dzieci podajemy nr KRS: 0000285433
FUNDACJA DZIECIOM POMAGAJ
z dopisem: Pola Orłowska

Pozdrawiamy serdecznie!
rodzice Poli Anna i Sławomir

Gumienny Karol (00010)

agnieszka-nowak-1.jpg

Karol urodził się 18 czerwca 2015 roku. Z pozoru jest zdrowym dzieckiem, ale choruje na bardzo ciężką genetyczna chorobę adrenoleukodystrofie. Karol jest pod stałą opieką neurologa, endokrynologa i transplantologa. Jedynym ratunkiem jest przeszczep komórek macierzystych i bardzo drogie leki między innymi Olej Lorenza.
 Dnia  08.03.2016 Karol miał przeszczep komórek  macierzystych  szpiku.  Chemioterapia  i  sam  przeszczep  przebiegły  spokojnie.  Po  krótkim  czasie  przyplątały  się  poważne  powikłania   po  przeszczepowe,  zapalanie  mózgu,  graft   jelitowy,  sepsa ; nasz  syn  trafił  na  intensywną  terapię.  Po  tych  ciężkich  miesiącach  stopniowo  wraca  do  zdrowia,  musi  brać  dużo  drogich  leków  jest  pod  stałą  opieką  poradni  po  przeszczepowej  endokrynologa  i  neurologa
 
Jak pomóc?
Fundacja Dzieciom pomagaj 1% KRS 0000285433 a w rubryce Inne informacje - 1% dla: Karola Gumiennego                               

Chojnacki Oliwier (00006)

agnieszka-nowak-1.jpg

Oliwier jest wcześniakiem urodzonym w tzw. hipotrofii . Urodził się w stanie zagrożenia życia czego
skutkiem są duże zmiany w jego mózgu. Praktycznie od urodzenia lekarze wskazywali ,że oprócz
dużego niedotlenienia mózgu jest coś jeszcze . Kiedy Oliwier skończył rok poznaliśmy pełną diagnozę.
stwierdzono u niego genetyczny zespół wad rozwojowych , którego nie można przypisać do żadnego
ze znanych zespołów genetycznych bo nie ma drugiego takiego samego przypadku w literaturze
medycznej. Jedyne co lekarze potrafią powiedzieć o tym zespole ,że są to bardzo poważne zmiany
genetyczne, które niestety nie dają szansy na rozwój jak u zdrowych dzieci urodzonych
przedwcześnie . Oprócz zespołu genetycznego i niedotlenienia Oliwier ma głęboki niedosłuch ucha
lewego , wadę serca drożny otwór owalny , dużą wadę wzroku – nadwzroczność, nieprawidłowe
napięcie mięśniowe wzmożone w kończynach obniżone w osi ciała , czego skutkiem są nie sprawne
w pełni ręce , niepewny chód , problemy z gryzieniem itp. problemy neurologiczne
Oliwier wymaga pomocy drugiego człowieka 24 h na dobę jest dzieckiem niemówiącym , nie
sygnalizuje potrzeb fizjologicznych , wymaga pomocy w każdej dziedzinie życia. Ma stwierdzone
upośledzenie w stopniu znacznym ze sprzężeniami . Jest pod opieką następujących specjalistów :
neurolog, kardiolog, audiolog foniatra, gastroenterolog .
Jedyną formą pomocy jaką możemy mu dać , która jest w stanie poprawić jakość jego życia jest
intensywna rehabilitacja , którą staramy się mu zapewnić . Korzysta z pomocy logopedy,
neurologopedy, terapeuty Integracji sensorycznej, psychologa , fizjoterapeutów .
Na jego postępy czekamy długo bo tak wygląda rehabilitacja u dzieci z zespołami genetycznymi, ale
powoli pnie się do przodu co daje nam siłę do walki .
Koszty rehabilitacji są wysokie dlatego prosimy o przekazanie 1% swojego podatku na rehabilitację
naszego Oliwierka , pomóżmy mu być choć trochę bardziej samodzielnym .
Aby to zrobić w zeznaniu Pit trzeba wpisać nr KRS 20000285433a w polu cel szczegółowy należy
wpisać Oliwier Chojnacki .
Gdyby ktoś zechciał wpłacić darowiznę na subkonto naszego syna można to zrobić wpłacając
pieniążki na konto : 74 1090 1128 0000 0001 0792 8671 z dopiskiem „ Darowizna dla Oliwier Chojnacki „

Brzeski Paweł (00055)

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz syn Pawełek urodził się  w 12.01.2012, stwierdzono u niego autyzm wczesnodziecięcy a w lipcu 2014 padaczkę. Jedyną szansą dla naszego dziecka jest długotrwała i kosztowna terapia bez Państwa pomocy nie jesteśmy w stanie jej zapewnić. Marzymy o tym by Pawełek w przyszłości mógł samodzielnie tworzyć i realizować swoje plany i marzenia.

Możecie Państwo pomóc, wystarczy w zeznaniu podatkowym przekazać 1% dla FUNDACJA DZIECIOM POMAGAJ (KRS 0000285433) A W RUBRYCE INNE INFORMACJE "1% DLA PAWŁA BRZESKIEGO".

Brzezińska Agata (00086)

agnieszka-nowak-1.jpg

Mikołaj (ur. 20.07.2007r.) i Agatka(ur.30.12.2008r.)  to  nasze dwa  skarby, które bardzo kochamy i które są dla nas wielkim darem i radością. Urodzili się jako zdrowe dzieci, dopiero później okazało się że mają obniżony rozwój mowy, uszkodzony rozwój psychoruchowy, obniżony rozwój lokomocji  i postawy, pod wrażliwość (obniżona reakcja i słabe odczuwanie dotyku), epilepsję.
Mikołaj mówił bardzo mało, a po szczepieniu na 13 m-cy zupełnie nic. Rozpoczął terapię logopedyczną, gdy miał 2,5 roku. Po około roku terapii, i codziennych żmudnych ćwiczeniach zaczął mówić proste, krótkie wyrazy i powoli łączyć je w proste zdania. Mikołaj zrobił duże postępy, które nas bardzo cieszą i zachęcają do dalszej pracy i wysiłków. Był on i jest również pod opieką psychologiczną i pedagogiczną. 
Agatka była rehabilitowana ruchowo od 13m-ca życia do ok. 3 lat. Była i jest również pod opieką logopedyczną, psychologiczną, pedagogiczną, okulistyczną. W wieku 4 lat zdiagnozowano u niej padaczkę ogniskową. 
Trzy razy w tygodniu mamy wizyty u kilku terapeutów. Poza tym ćwiczymy również  w domu. Jest to bardzo trudna i żmudna praca. Podejmujemy jednak ten wysiłek, by nasze dzieci mogły być zdrowe. Jednakże przerastają nas koszty leczenia i rehabilitacji. Dodatkowe zajęcia dydaktyczne, logopedyczne, lekarstwa i wizyty u specjalistów są kosztowne i długotrwałe.  Dzieciom potrzebne są materiały edukacyjne i logopedyczne. Koszty  turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci są ogromne. Nasza sytuacja jest bardzo trudna, gdyż pracuje tylko mąż. Konieczność codziennych ćwiczeń i opieki nad dziećmi uniemożliwia mamie podjęcie pracy. 
Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie finansowe. Przyjmiemy też darowiznę rzeczową za pośrednictwem fundacji Dzieciom POMAGAJ. Każda złotówka, to dla nas duża pomoc i szansa dla naszych dzieci na normalne funkcjonowanie. 

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku. 
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: 
Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "Inne informacje" - trzeba zaznaczyć "1% dla: Mikołaja i Agaty Brzezińskich "
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

Rodzice Mikołaja i Agatki: Agnieszka i Maciej Brzezińscy


Aktualności

czwartek 12 maja 2022CER Tęcza
W naszym Ośrodku co tydzień odbywają się zajęcia z hipoterapii. 🐴🐴 Jest to jedna z wielu metod rehab... Więcej »