Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Węclewski Błażej (00215)

agnieszka-nowak-1.jpg

Błażej urodził się jako wcześniak 16 lipca 2001 roku.
Urodzony w stanie ogólnym złym, oceniony został w skali Apgar 1.
W 58 dobie życia został przeniesiony z Poznania do szpitala w Kaliszu.
Po dwóch tygodniach został wypisany i mogliśmy go zabrać do domu.
Podczas wizyt u specjalistów stwierdzono u niego Mózgowe Porażenie
Dziecięce i wadę genetyczną pod nazwą Silver Russel. Zaczęliśmy go rehabilitować najpierw metodą  Vojty, Dennissonem, Domanem, a obecnie Bobatami. Mimo małych szans na przeżycie, Błażej ma się całkiem nieźle, pomimo częstych chorób i ciężkiej rehabilitacji, Jest bardzo pogodnym dzieckiem, kontaktowym choć komunikuje się głównie w sposób niewerbalny.
Jest pionizowany i z naszą pomocą zaczyna stawiać pierwsze kroki.


Jak pomóc?

1 % dla OPP nr. KRS 0000 2854 33
w rubryce: inne informacje -1% dla Błażeja Węclewskiego. Wszystkim darczyńcom   serdecznie dziękujemy!

MAGDAŃSKA ALICJA (00150)

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córeczka Alicja urodziła się 15 listopada 2003 roku. W trzeciej dobie życia wykryto u niej wadę serca tzw. drożny przewód tętniczy. Zalecono stałą kontrolę poradni kardiologicznej i leczenie farmakologiczne. W lipcu 2004r. okazało, że przewód jest nadal drożny, a lewa komora serca uległa powiększeniu. W sierpniu 2004r. przeprowadzony został zabieg cewnikowania serca w Poznaniu. Wada serca została usunięta. Alicja ma wzmożone napięcie mięśniowe - diagnoza : Dziecięce Porażenie Mózgowe. Córeczka nasza ma również wadę wzroku - zeza naprzemiennego i krótkowzroczność. Mała widzi słabo - ostatnie badanie okulistyczne wykazało: 4,5 dioptrii, nosi okularki. Alicja raczkuje, stoi trzymając się mebli, nie potrafi samodzielnie chodzić, próbuje trzymając się ściany, obecnie chodzi pchając wózek do lalki. W tej chwili tylko systematyczna i fachowa rehabilitacja przynosi efekty. Naszym marzeniem jest, by Alicja mogła co 3 miesiące uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych, ale pobyt na dwutygodniowym turnusie wynosi średnio 3500 zł. 
Mała ma problemy z mówieniem, właśnie rozpoczęła terapię logopedyczną we Wrocławiu. Terapeutka raz w tygodniu pracuje z Alicją i daje zestaw ćwiczeń, które wykonujemy w domu. Pierwszy etap terapii trwa rok. Metoda ta przeznaczona jest dla dzieci takich jak Alicja, które mają poważne problemy z mówieniem. Godzinne zajęcia kosztują 60zł, aby terapia przyniosła efekty musi być prowadzona systematycznie. Alicja jest pod stałą opieką neurologa, kardiologa, okulisty, logopedy, ortopedy. W ciągu swojego 4,5 letniego życia przeszła dwie operacje i kilka zabiegów, które musiały być wykonane w znieczuleniu ogólnym. Alicja jest pogodna i zawsze uśmiechnięta. Jej uśmiech sprawia, że mamy siłę i robimy wszystko, by była zdrowa. Oboje z mężem pracujemy, ale koszty leczenia i rehabilitacji są ogromne. Zwracamy się z prośbą o wsparcie materialne do osób, którym los naszej córeczki nie jest obojętny. Wpłacając każdą nawet najmniejszą kwotę, dołączają się Państwo do poprawy zdrowia naszej córeczki. Za każdą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

Rodzice Alicji
Magdalena i Andrzej Magdańscy

Mikołajczyk Bartłomiej (00159)

agnieszka-nowak-1.jpg

Bartuś urodził się 27.02.2004r. jako wcześniak. Choruje na  dziecięce porażenie mózgowe i epilepsję, oprócz tego tego ma niedoczynność tarczycy i krótkowzroczność.
Wymaga stałej opieki poradni neurologicznej, okulistycznej, endokrynologicznej i logopedycznej. Dzięki intensywnej rehabilitacji  Bartuś chodzi, ale nie mówi. Ćwiczenia powodują
że wypowiada pojedyncze słowa. Terapie logopedyczne są bardzo kosztowne. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie finansowe. Wystarczy przekazać 1% swojego
podatku na konto Fundacji Dzieciom Pomagaj, gdzie Bartek ma swoje subkonto.

Jak pomóc?


Fundacja Dzieciom Pomagaj
ul.Radosna 1, Wolica
62-872 Godziesze Małe
KRS 0000285433 dla Bartłomiej Mikołajczyk

Z góry dziękujemy
Bartek z rodzicami

OLESZCZYK Adrian (00172)

agnieszka-nowak-1.jpg

Adrian urodził się w 1996 roku. Jest dzieckiem niepełnosprawnym z dziecięcym porażeniem mózgowym (czterokończynowym), nie siedzi, nie chodzi. Potrzebuje kosztownego leczenia i rehabilitacji. Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc finansową na leczenie i rehabilitacje mojego dziecka. Optymalne warunki dla postępującej terapii zapewni uczestnictwo w specjalnym programie leczniczo- rehabilitacyjnym w formie kilku dwutygodniowych turnusów. Przekracza to możliwości finansowe rodziny. Prosimy pomóżcie Adrianowi . Z góry serdecznie dziękujemy wszystkim za jakąkolwiek okazaną pomoc.

Jak pomóc?


Przekaż Adrianowi 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce Inne informacje - 1% dla Adriana Oleszczyka.

Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.
Rodzice Adriana- Urszula i Eugeniusz Oleszczyk. 

Niecka Dawid (00044)

agnieszka-nowak-1.jpg

Dawid Niecka ponad dwa lata temu uległ wypadkowi. Podczas zabawy z kolegami piłka wpadła na dach garażu. Nikt nie przypuszczał, że nie wytrzyma on ciężaru dziecka. Dawid spadł prosto na betonową wylewkę uderzając głową. Od tego czasu jest w śpiączce mózgowej. Wraz z mamą spędził wiele miesięcy na oddziałach szpitali specjalistycznych. Obecnie nadal nie siedzi, nie przełyka, nie ma z nim kontaktu.

Dawid wymaga stałej opieki specjalistycznej, zabiegów pielęgnacyjnych oraz systematycznej rehabilitacji. Jego mózg wymaga ciągłego pobudzania do pracy m. in. poprzez ćwiczenia fizyczne, głośne czytanie, mówienie do niego.
Wszystko to wymaga wiele wysiłku i wyżeczeń całej rodziny. Możliwości finansowe rodziców Dawida nie mogą sprostać wszystkim potrzebom związanym z leczeniem.
Prosimy o wsparcie trudnej walki o powrót Dawida z jego długiego snu.

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Dawid Niecka.

Jaśniewicz Kilian (00114)

agnieszka-nowak-1.jpg

Mam na imię Kilian i urodziłem się w 2010 roku. Los sprawił, że jestem dzieckiem z opóźnionym rozwojem psychoruchowym, obustronnym niedosłuchem w stopniu średnim,brakiem lewej nerki, wadą kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym, upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim oraz chorobami neurologicznymi.

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę:
Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "Inne informacje" - trzeba zaznaczyć "1% dla: Kiliana Jaśniewicza "
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy.

Krzywda Julia Nikodem (00141)

agnieszka-nowak-1.jpg

Julia i Nikodem Krzywda
Julia 10 lat, Nikoś 5 lat . Oboje są dziećmi niepełnosprawnymi. U Juli zdiagnozowano obustronny niedosłuch czuciowo ? nerwowy, jest aparatowana  obu usznie, choruje na astmę i skoliozę, ma też wadę wzroku. Wymaga rehabilitacji, pulmonologicznej ruchowej i logopedycznej. Nikoś nie mówi, zdiagnozowany ma autyzm dziecięcy, padaczkę ogniskową, mioklonię, ma obniżone napięcie mięśniowe. Z czasem zdiagnozowano obustronny niedosłuch ? jest aparatowany obu usznie i wadę wzroku. Wymaga rehabilitacji, ruchowej, logopedycznej, wczesnego wspomagania i kształcenia specjalnego. Leczenie wielospecjalistycznie dzieci we Wrocławiu i CZD w Warszawie, leki , rehabilitacja i sprzęt jest bardzo kosztowny, dlatego zwracamy się o przekazanie 1% podatku na rzecz Juli i Nikodema Krzywda oraz na wpłatę darowizny na ich subkonto. 
 Wszystkim darczyńcom dziękujemy
  Rodzice Dorota i Daniel Krzywda
 
Jak pomóc?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP"wpisać KRS:0000285433, a w rubryce "cel szczególny 1%?"? dla Juli i Nikodema Krzywda

Noweta Dominik (00026)

agnieszka-nowak-1.jpg

Nazywam się Dominik Noweta, urodziłem się w 2001 roku. Gdy miałem 9 lat zacząłem gorzej widzieć na lewe oko. Podczas badań okazało się, że mam zapalenie błony naczyniowej oka i zaćmę. Rozpoczęto diagnostykę, by odnaleźć przyczynę zmian w oku.  W 2014 roku wykryto u mnie nieuleczalną chorobę: Zesztywniające Zapalenie Stawów Kręgosłupa. Jest to choroba tkanki łącznej o podłożu autoimmunologicznym. Objawia się bolesnymi zapaleniami w stawach, głównie kręgosłupa i prowadzi do ich całkowitego zesztywnienia. Choroba uniemożliwiła mi realizowanie mojego hobby- wcześniej uwielbiałem grać w piłkę, biegać, brałem udział w szkolnych zawodach sportowych w różnych dyscyplinach, ćwiczyłem pokazy na bmx-ie. Choroba wywołuje silny ból w stanach zaostrzenia utrudniający poruszanie i wymaga stałego leczenia.  

Obecnie jestem pod opieką poradni reumatologicznej, okulistycznej, poradni zaburzeń odporności. Szansą na polepszenie sprawności fizycznej i zmniejszenie skutków choroby jest ciągła rehabilitacja i leczenie farmakologiczne oraz biologiczne.

Górka Oliwia (00009)

agnieszka-nowak-1.jpg


Oliwka urodziła się w 2007 roku z otwartą przepukliną oponowo-rdzeniową na odcinku lędźwiowo-krzyżowym i wrodzonym wodogłowiem. Wystąpił też uraz poporodowy lewego splotu barkowego. Po urodzeniu przeszła dwie poważne operacje w CZD w Warszawie. Lekarze stwierdzili również, że ma pęcherz neurogenny. Gdy miała około dwóch miesięcy zaczęliśmy z nią intensywną rehabilitację.
Dziś Oliwka ma 13 lat i jest cudowną i radosną nastolatką.
Nasza córka chodzi samodzielnie, ale zaopatrzona jest w specjalistyczne aparaty ortopedyczne.
Oliwce potrzebna jest ciągła rehabilitacja. Ponadto wszystkie konsultacje zarówno neurologiczne, psychologiczne, ortopedyczne jak i urologiczne wymagają dużych nakładów finansowych.
Dlatego zwracam się do wszystkich Instytucji i Ludzi czułych na cierpienie dzieci z prośbą o wsparcie .
Jak pomóc?
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę Fundacja Dzieciom POMAGAJ
oraz nr KRS 0000285433,
a w rubryce cel szczegółowy 1%- dla Oliwii Górka

Wojtczak Szymon (00280)

agnieszka-nowak-1.jpg

Szymon urodził się 15.06.2015r. z przepukliną oponowo-rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa w odcinku lędźwiowo-krzyżowym, oraz współistniejącym wodogłowiem. Wada ta wiąże się z wieloma przeciwnościami, głównie z niedowładem kończyn dolnych, oraz pęcherzem neurogennym. Mimo tak młodego wieku Szymon przeszedł już kilka operacji.
Szymon od 2 miesiąca życia jest intensywnie rehabilitowany różnymi metodami, oprócz rehabilitacji domowych, 4 razy w tygodniu dojeżdżamy do gabinetów rehabilitacyjnych. Większość z tych rehabilitacji są rehabilitacjami prywatnymi. Syn pozostaje także pod stałą opieką w Łodzi i Poznaniu lekarzy różnych specjalizacji: Neurochirurga, Neurologa, Urologa, Ortopedy.
W 2017r. Szymon wziął udział w eksperymentalnej terapii komórkami macierzystymi od niespokrewnionego dawcy. Po tej terapii widzimy duże postępy u syna. Szymon zaczął raczkować, stawiać pierwsze kroki w pionizatorze przy balkoniku. Widzimy jaką to mu sprawia ogromną radość.
Teraz stoi przed Szymonem i Nami wielka szansa, gdyż Syn dostał zgodę od Komisji Bioetycznej, a następnie został zakwalifikowany do drugiej serii podań komórek macierzystych.
Wiemy że ta terapia da mu dużo możliwości w przyszłości, gdzie nie będzie musiał potrzebować pomocy od drugiej osoby w codziennej egzystencji ruchowej.
Dlatego też prosimy Was o wsparcie i pomoc finansową.

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Jak pomóc? Możecie Państwo pomóc, wystarczy w zeznaniu podatkowym przekazać 1% dla FUNDACJA DZIECIOM POMAGAJ (KRS 0000285433) A W RUBRYCE INNE INFORMACJE "1% DLA SZYMONA WOJTCZAK”


Aktualności

wtorek 20 września 2022CER Tęcza
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy 👇👇👇 Więcej »