Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Lisiewicz Jakub (00146)

agnieszka-nowak-1.jpg

Jakub Lisiewicz urodził się 09.06.1998 r. Początkowo był zdrowym, dobrze rozwijającym się dzieckiem. Wraz z upływem czasu pojawiły się u niego problemy z kręgosłupem. Lekarze stwierdzili skrzywienie kręgosłupa (skoliozę). Systematyczne noszenie gorsetu ortopedycznego, rehabilitacje i masaże poprawiły stan zdrowia. W wieku 8 lat u Kuby zauważono problem z utrzymaniem równowagi i koordynacją ciała. Rodzice zaniepokojeni, zaczęli szukać przyczyny pogarszającego się stanu zdrowia swojego syna. Po 5 latach badań, rezonansów i innych metod leczenia ustalona, że Kuba cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną zwaną ataksją Friedricha, polegającą na powolnie postępującym zwyrodnieniem dróg móżdżkowych, objawiającym się zaburzeniami chodu i koordynacji ruchowej. Choroba ta przebiega w sposób postępowy i niespodziewany. Dotyka młodych ludzi zabierając im młodość i życie. Kuba potrzebuje pieniędzy na codzienną rehabilitację i kosztowne leczenie w Chinach. Bez Waszej pomocy Kuba wkrótce przestanie chodzić. Dlatego liczymy na gorące serca ludzi dobrej woli, którzy pomogą Kubie wygrać życie podarowując 1% swojego podatku.

Jak pomóc?


Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nr KRS 0000285433, a w rubryce "Inne informacje" Jakub Lisiewicz
Można również przekazać dowolną darowiznę na subkonto Kuby w Fundacji Dzieciom POMAGAJ.

Grzesik Nikola (00357)

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasza córeczka urodziła się 16.06.2020 roku. Nikola urodziła się w zamartwicy i od razu potrzebowała wsparcia oddechowego, ponieważ nie radziła sobie z samodzielnym oddechem. U córeczki zdiagnozowano wrodzoną wadę serduszka (okienko aortalno- płucne), która wymagała natychmiastowej operacji. Przebieg po operacji wiązał się z dużymi komplikacjami, doszło do niewydolności wielonarządowej. Córka jest pod opieką wielu specjalistów. Nikola jest niedotleniono- niedokrwienna, ma opóźnienia rozwojowe, które wymagają kosztownej i długotrwałej rehabilitacji, która przekracza nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracamy się do wszystkich Instytucji i ludzi dobrego serca z prośbą o wsparcie dla Nikoli.

Jak pomóc?
Można przekazać 1 % swojego podatku. Wystarczy w Zeznaniu Podatkowym podać numer KRS 0000285433, a w rubryce inne informacje- 1% wpisać dla Nikoli Grzesik

Muraszko Justynka (00164)

agnieszka-nowak-1.jpg

Mam na imię Justynka . Mam 16 lat i od  urodzenia  choruję na mózgowe porażenie dziecięce . Intelektualnie rozwijam się bardzo dobrze jednak  brak sprawności ruchowej  powoduje , że poruszam się na wózku.
Mimo długotrwałej i żmudnej rehabilitacji ciągle jeszcze nie mogę utrzymać równowagi i tylko z pomocą drugiej osoby mogę zrobić kilka kroków. Jestem po trzech operacjach  na nogi przeprowadzonych przez Klinikę Ortopedyczną w Otwocku. Po tych zabiegach przez długi czas byłam unieruchomiona w gipsie od pasa w dół , nie mogłam poruszać się  , nie chodziłam do szkoły i z żalem patrzyłam na moje koleżanki. Chciałabym tak jak one chodzić i cieszyć się życiem .Chcę  mieć świadomość  , że wiele czynności mogę wykonywać sama i nie muszę  korzystać z pomocy innych osób.
Moja choroba to ciągła walka  i wiara , że kiedyś będę zdrowa. Jestem bardzo optymistycznie nastawiona do życia co daje mi ogromną siłę. Bardzo się staram , robię wszystko to , co mówią lekarze i terapeuci. Ćwiczę codziennie , korzystam z różnego rodzaju masaży , lamp , prądów i krioterapii . Uczestniczyłam kilkakrotnie w turnusie rehabilitacyjnym o nazwie Pająk. Koszt takiego turnusu to 2700 zł.
Moja mama wychowuje mnie sama , ponieważ tato zmarł w bardzo młodym wieku na zawał . Obie utrzymujemy się z niewielkiej renty i dodatków pielęgnacyjnych. Każdego dnia widzę ogromny trud  i zaangażowanie mojej mamy  , niestety widzę też coraz częściej , że ją po prostu nie stać na moje leczenie i rehabilitację.
Moim marzeniem jest zacząć chodzić samodzielnie  , chociaż o kulach , ale samodzielnie. 
wiat

Jak pomóc?

 

Można  przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Justynka Muraszko.

Błażejewska Klaudia (00003)

agnieszka-nowak-1.jpg

Klaudia urodziła się 31.12.2008r. z ciąży bliźniaczej ( II płód obumarł w 19 tyg. ciąży) Poród odbył się  w 28 tyg. 
Powikłaniami wcześniactwa były:
- martwicze zapalenie jelit
- dokomorowy krwotok I stopnia
- retinopatia wcześniacza
- zespół zaburzeń oddychania
- dysplazja oskrzelowo-płucna
       Po trzech miesiącach pobytu Klaudii w Klinice, stan zdrowia pozwolił na wypisanie córeczki do domu. Klaudia była pod ciągłą opieką specjalistów: okulisty, neurologa, kardiologa, pulmonologia, logopedy i rehabilitanta ( intensywna rehabilitacja ruchowa). Często chorowała na zapalenie płuc. 
      Mając roczek Klaudia potrafiła stawiać pierwsze kroki, jednak nie trwało to długo. Gdy miała 14 miesięcy ciężko zachorowała. Był to kolejny incydent infekcji płuc i oskrzeli. Trafiła na Oddział Intensywnej Opieki we Wrocławiu, gdzie stan dziecka oceniono, jako bardzo ciężki. Była niewydolna oddechowo, zaintubowana i wentylowana mechanicznie ( została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną na okres 2 tygodni). W wyniku prowadzonej terapii uzyskano stopniową poprawę, co pozwoliło na rozintubowanie Klaudii, by mogła oddychać samodzielnie. Pojawiły się problemy z nawiązaniem kontaktu z Klaudią. Neurolog stwierdził, że doszło do uszkodzenia mózgu w wyniku dużego niedotlenienia. 
      Po powrocie Klaudii do domu, córeczka nie potrafiła ruszać rączkami, nóżkami, nie potrafiła okazywać emocji i zakomunikować swoich potrzeb. Była dzieckiem leżącym. Rozwój Klaudii został oceniony przez lekarzy na dwumiesięczne niemowlę.
      W obecnym czasie Klaudia ma 4 latka i choruje na Dziecięce Porażenie Mózgowe, co wiąże się z dalszą, intensywną rehabilitacją i stałą opieką lekarzy i specjalistów. Córeczka jest na etapie raczkowania i wstawania przy meblach, a jej mowa ograniczona jest do minimum ( ma, da, ba i brrrr). Uczestniczy w zajęciach rewalidacyjno-wychowawczych. Są to zajęcia indywidualne, dla dzieci z głębokim upośledzeniem umysłowym. Dzięki intensywnym ćwiczeniom nie cofa się w rozwoju, a powolutku rozwija.
     Potrzebujemy pomocy, ponieważ koszty dalszego leczenia i rehabilitacji są zbyt wysokie na nasze możliwości finansowe ( mama nie może podjąć pracy, gdyż Klaudia wymaga ciągłej opieki).

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku. Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce "cel szczegółowy 1%" wpisać "Klaudia Błażejewska". 
 rodzice Klaudii

Skowroński Tomasz (00296)

agnieszka-nowak-1.jpg

Tomuś to radosny, bystry, wspaniały chłopiec po którym na pierwszy rzut oka nie widać, że urodził się z wadami serca.Mając miesiąc przeszedł operację, która uratowała mu życie. Niestety pojawiły się komplikacje. Tomuś ma lewostronne porażenie fałdu głosowego, arytmię serca, tzw. częstoskurcz nadkomorowy oraz lekki niedowład lewej strony ciała, ma zaburzenia czucia głębokiego. Przez ponad rok czasu był rehabilitowany ze względu na wzmożone napięcie mięśniowe. Obecnie znajduje się pod opieką poradnii kardiologicznej, laryngologicznej oraz neurologicznej. Rozpoczął zajęcia z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju. Każda infekcja powoduje, że Tomuś gorzej oddycha i musimy szybko działać podając mu leki. Ciagłe wizyty u specjalistów i koszty z tym związane bardzo ograniczają nasze możliwości finansowe.
Nasz synek ma szansę na normalne życie, dlatego prosimy o pomóc dla Tomusia na dalsze leczenie i rehabilitację.

Jak pomóc?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% podatku wpisać dane Fundacji Dzieciom Pomagaj nr KRS 0000285433, cel szczegółowy: dla Tomasza Skowrońskiego

Można też przekazać dowolną darowiznę na konto Fundacji z dopiskiem: Darowizna na rzecz Tomasza Skowrońskiego

Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy - rodzice Tomusia: Jolanta i Grzegorz Skowrońscy

Sobczak Maja (00262)

agnieszka-nowak-1.jpg

Niecka Dawid (00044)

agnieszka-nowak-1.jpg

Dawid Niecka ponad dwa lata temu uległ wypadkowi. Podczas zabawy z kolegami piłka wpadła na dach garażu. Nikt nie przypuszczał, że nie wytrzyma on ciężaru dziecka. Dawid spadł prosto na betonową wylewkę uderzając głową. Od tego czasu jest w śpiączce mózgowej. Wraz z mamą spędził wiele miesięcy na oddziałach szpitali specjalistycznych. Obecnie nadal nie siedzi, nie przełyka, nie ma z nim kontaktu.

Dawid wymaga stałej opieki specjalistycznej, zabiegów pielęgnacyjnych oraz systematycznej rehabilitacji. Jego mózg wymaga ciągłego pobudzania do pracy m. in. poprzez ćwiczenia fizyczne, głośne czytanie, mówienie do niego.
Wszystko to wymaga wiele wysiłku i wyżeczeń całej rodziny. Możliwości finansowe rodziców Dawida nie mogą sprostać wszystkim potrzebom związanym z leczeniem.
Prosimy o wsparcie trudnej walki o powrót Dawida z jego długiego snu.

Jak pomóc?

Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce "1% dla OPP" wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433,a w rubryce "Inne informacje"- 1% dla: Dawid Niecka.

Staszek Anna (00064)

agnieszka-nowak-1.jpg

Ania Staszek w sierpniu 2014 roku trafiła na ostry dyżur gdzie zdiagnozowano u niej guza mózgu. Następnie trafiła na oddział neurochirurgii w ICZMP w Łodzi, gdzie przeszła długotrwałą operację, po której zapadła w śpiączkę na 14 miesięcy. Ma założony układ dokomorowo-otrzewny z powodu wodogłowia. Po sześciu miesiącach pobytu na oddziale neurochirurgii została przewieziona do Kliniki Budzik w Warszawie. Tam została poddana kompleksowej rehabilitacji. Była tam pod opieką rehabilitantów, neurologa, logopedy i psychologa. Po 9-ciu miesiącach Ania zaczęła powoli wykonywać polecenia i odpowiadać na pytania. W listopadzie tego roku Ania została ogłoszona jako osoba wybudzona. Aby Ania mogła powrócić do pełni zdrowia potrzebna jest długa, kosztowna i wymagająca rehabilitacja.

Jak możesz pomóc?
Można przekazać 1% swojego podatku.
Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce 1% dla OPP wpisać nazwę: Fundacja Dzieciom POMAGAJ oraz nr KRS 0000285433, a w rubryce Inne informacje - 1% dla: Anny Staszek..

Stempniak Natan (00318)

agnieszka-nowak-1.jpg

Hey wszystkim
Jestem Natanek urodziłem się z wadą genetyczneą trisomie21 (zespół Dauna)
Po urodzeniu spędziłem na oddziale 2 tygodnie. Jako noworodek zachorowałem na zapalenie płuc. Okazało się że mam niedrożna przegrode nosową, obniżone napięcie mięśniowe kończyn górnych i dolnych. Jestem pod opieką różnych specjalistów w tym kardiologia, hematologa, neatologa, neurologa laryngologa.
Po za tym jestem pogodnym spokojnym uśmiechajacym się szkrabem który dzielnie znosi wizyty u lekarzy i intensywne rehabilitacje.
Ale jeszcze przede mną długa droga. Jeśli nie jestem Ci obojętny pomóż mi cieszysz się życiem jak inne dzieci.
Podaruj 1%podatku Fundacja Dzieciom Pomagaj KRS 0000285433 Natan Nikodem Stempniak

Jeszke Adam (00115)

agnieszka-nowak-1.jpg

Nasz syn Adam Jeszke ma obecnie 5 lat. W wieku trzech lat został zdiagnozowany w Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Autyzmem ProFUTURO w Poznaniu. Diagnoza autyzm. Syn otrzymał opinię o konieczności wczesnego wspomagania rozwoju, orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oraz orzeczenie o niepełnosprawności.  
Koszty rehabilitacji , oraz wszelkich innych form wspierania rozwoju naszego syna wynoszą ok. 1500 zł. miesięcznie i znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe. Nie mamy możliwości rehabilitować Adama tak intensywnie , jak jest to konieczne, a nieleczony autyzm jest niestety chorobą postępującą .
Dzięki intensywnej rehabilitacji nasz syn pokonał już wiele barier. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy. Dlatego prosimy o pomoc przekazując 1% podatku na subkonto Adama w Fundacj Dzieciom POMAGAJ. Dane fundacji: Fundacja dzieciom Pomagaj, Wolica, ul. Radosna 1, 62-872 Godziesze Małe.

Jak pomóc?

Wystarczy w zeznaniu podatkowym w rubryce " 1% dla OPP" wpisać nazwę fundacji oraz nr. KRS  0000285433 z dopisjkiem 1% dla Adama Jeszke.


Rodzice:    
Magdalena i Łukasz Jeszke


Aktualności

środa 18 stycznia 2023CER Tęcza
CZTERY RAZY CZTERY STRUNY, CZYLI O KWARTECIE SMYCZKOWYM.🎻🎵🎶 Dziś najmłodsze dzieci z grup edukacyjn... Więcej »