Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo

Nowe Tęczowe Projekty

Po wiadomości o naszych nowych projektach rozdzwoniły się licznie telefony od zainteresowanych rodziców z pytaniami o co chodzi . Przekazujemy zatem szybko pozostałe informacje.
Na wstępie zaznaczamy, że wszystkie nasze projekty są dla rodziców całkowicie BEZPŁATNE.

Od 2018 roku Fundacja Dzieciom POMAGAJ, doceniając ogromne zaangażowanie i zaufanie rodziców, wprowadza kilka nowych projektów pomocowych skierowanych do uczniów naszej szkoły specjalnej i ośrodka TĘCZA.

 

wSPAniełe MAMY

Każdego roku będziemy wysyłać grupę chętnych mam naszych uczniów na kilkudniowe pobyty w SPA. W tym roku w maju tuż przy okazji Dnia Matki wysyłamy pierwszą siedmioosobową grupę na BEZPŁATNY, relaksacyjno-terapeutyczny, 5-dniowy pobyt w Hotelu Artus Prestige SPA w Karpaczu. W ramach pakietu “Kręgosłup jak nowy” specjaliści zadbają o jego odnowę i super wzmocnienie. Niesamowite zaplecze hotelu zapewni wspaniały relaks i odpoczynek, a górskie wędrówki z dala od codziennych trosk pomogą dzielnym mamom w nabraniu niezbędnych sił witalnych.

 

TĘCZOWE ZIMOWISKO I PÓŁKOLONIE

Wielu rodziców zgłaszało od dawna potrzebę zorganizowania dla naszych uczniów atrakcyjnych zajęć i fachowej opieki podczas ferii i wakacji. Wychodząc im na przeciw postanowiliśmy, że w pierwszym tygodniu ferii zimowych dla wszystkich chętnych odbędzie się u nas TĘCZOWE ZIMOWISKO. Natomiast po zakończeniu roku szkolnego, przez cztery tygodnie do 20 lipca zorganizujemy dla naszych uczniów TĘCZOWE WAKACJE czyli atrakcyjne półkolonie. Oczywiście wszystkie zajęcia prowadzone będą przez nasz wspaniały zespół, niezwykle kompetentnych i oddanych wychowawców, specjalistów i pomocy.

 

TĘCZOWY TURNUS

to projekt sfinansowania dla naszych uczniów pobytu na turnusie rekreacyjno-terapeutycznym. Każdego roku spośród wszystkich chętnych wylosujemy pięciu uczniów, którzy zostaną objęci takim wsparciem. W tym roku pierwszy 10-cio dniowy turnus wyjątkowo dla sześciu uczniów odbędzie się w maju w słonecznej Turcji. Podczas pobytu z rodzicem w 5* hotelu Eftlia Village (z opcją all inclusive) nieopodal Alanyi nasi niezawodni specjaliści zapewnią naszym uczniom codzienne zajęcia rehabilitacyjne, logopedyczne i integracji sensorycznej. Możliwość korzystania bez ograniczeń ze wspaniałego Aquaparku oraz plaży na pewno przysporzy wszystkim wiele cudownych i niezapomnianych wrażeń.

 

STYPENDIUM 5ooo+

To dodatkowe wsparcie finansowe dla tęczowych uczniów. Od tego roku każdy nowo przyjęty uczeń przez 10 miesięcy otrzymywać będzie 500zł. do wykorzystania na swoje potrzeby związane z edukacją, terapią, rehabilitacją, leczeniem, itp.

 

ABSOLWENT 5ooo+

To wsparcie finansowe dla wszystkich uczniów, którzy w związku z osiągnięciem wieku 24 i 25 lat muszą już zakończyć edukację. Każdy z nich na swojej nowej drodze życia, przez 10 miesięcy otrzymywać będzie 500zł. do wykorzystania na swoje potrzeby związane z leczeniem, terapią, rehabilitacją, itp.

 

WÓZEK 5ooo+

To dofinansowanie przez fundację zakupu wózka dla każdego niepełnosprawnego ucznia naszych placówek, w wysokości do 5000zł. Każdy z nich raz na pięć lat może liczyć na taką właśnie pomoc.

 

TĘCZOWY WYPOCZYNEK

To nazwa nowego projektu Fundacji Dzieciom POMAGAJ skierowanego do uczniów Szkoły Specjalnej i Ośrodka TĘCZA w Wolicy. Oddajemy do całorocznego wykorzystania przez naszych uczniów z rodzinami dwa luksusowe apartamenty położone w przepięknych kurortach - w Kołobrzegu i w Karpaczu. 

Każdy uczeń szkoły specjalnej i ośrodka TĘCZA w Wolicy będzie mógł skorzystać raz w roku z BEZPŁATNEGO tygodniowego pobytu wypoczynkowego nad morzem i w górach. 

Przedstawiamy pierwszy z nich usytuowany w Kołobrzegu na os. Polanki. To przytulne miejsce położone w przepięknym parku krajobrazowym w obszarze chronionym Natura 2000 tuż przy szerokiej, czystej plaży. Do dyspozycji gości osiedla przewidziano baseny z podgrzewaną wodą, strefę spa i fitness, a dla najmłodszych plac zabaw oraz salę zabaw. Do morza prowadzi kilka ścieżek, a jedno z pobliskich zejść jest dostosowane dla osób na wózkach. 

Apartament mieści się na 3 piętrze, a dotrzeć do niego można windą bezpośrednio z podziemnego garażu.

 

Aktualności

środa 10 kwietnia 2024FD Pomagaj
🌈🎶 Konkurs Taneczno-Muzyczny "TĘCZOWE NUTKI" dla Szkół i Przedszkoli! 🌈🎶 🎉 Czy jesteście gotowi na... Więcej »