Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo
piątek 13 lipiec 2018CER Tęcza
Pierwszy tydzień półkolonii. Więcej »

Pierwszy tydzień  półkolonii zakończyliśmy wyjazdem na Piaski do Ostrowa Wielkopolskiego. Wspaniałe otoczenie przyrody sprzyjało spacerom po plaży i zdrowemu odpoczynkowi nad wodą. Życzymy wszystkim udanego weekendu i do zobaczenia w poniedziałek.

Specjalne pozdrowienia dla półkolonii  z klubu osiedlowego działającego przy Kaliskiej Spółdzielni Osiedlowej „ XXV -lecia”

czwartek 12 lipiec 2018CER Tęcza
A za nami kolejny dzień „Tęczowych Wakacji”! Więcej »

Dzisiejsze zajęcia miały  postać ukierunkowanej zabawy, w której wszystkie dzieci  chętnie uczestniczyły . Polisensoryczna stymulacja dostarczyła wrażeń takim zmysłom jak: dotyk, węch, smak i pobudziła do dalszego działania. Na koniec dnia energia znalazła ujście w tańcach i zabawach muzyczno- ruchowych.

wtorek 10 lipiec 2018CER Tęcza
Tęczowe wakacje. Więcej »

A u nas dziś na zajęciach wstępnych  fauna i flora Adriatyku oraz polisensoryczny kontakt z kulturą słonecznych Włoch. Podczas prac  w kuchni w rozbrzmiewały włoskie  przeboje a my wspólnie przygotowywaliśmy  jedno z najpopularniejszych dań włoskiej kuchni czyli spaghetti z nutką bazylii.

poniedziałek 09 lipiec 2018CER Tęcza
Pierwszy dzień słonecznych półkolonii minął na błogim odpoczynku z odprężającym masażem. Uczniowie Tęczy chętnie wcielili się w rolę masażystów, wspaniale integrując się ze swoimi kolegami. Więcej »
piątek 06 lipiec 2018CER Tęcza


Dziś, Ola, Milenka,Magda i Kubuś kino Cinema 3 D w Kaliszu dobrze bawią się na seansie filmu przygodowego "Wyszczekani"

czwartek 05 lipiec 2018CER Tęcza
Gołuchów Więcej »

W dniu wczorajszym nasi uczniowie poczuli przedsmak wakacji wyjeżdżając na wycieczkę do Gołuchowa. Wśród atrakcji był między innymi długi spacer po przepięknym Parku Gołuchowskim, dziedziniec Zamku Czartoryskich oraz zagroda Żubrów. Po trudach zwiedzania wszyscy powrócili z uśmiechami na twarzach.

 

środa 04 lipiec 2018CER Tęcza
Wyjazd na basen. Więcej »

Kontynuując zajęcia na basenie w ramach zajęć wakacyjnych kolejna grupa uczniów TĘCZY odwiedzili kaliski Aquapark. W wodzie czują się wspaniale "jak ryba", co prezentuje załączony materiał multimedialny. Nad przebiegiem zajęć czuwał tata Dawida, ratownik WOPR, nauczyciel w-f i instruktor pływania. Dla naszych uczniów nauka przez zabawę to najprzyjemniejsza forma edukacji.

piątek 29 czerwiec 2018CER Tęcza
Wakacyjne zajęcia Więcej »

W dniu 02 lipca uczniowie TĘCZY wybrali się do Parku Miejskiego w Kaliszu oraz do kina Cinema 3D na seans     „ Odlotowy nielot”,  czyli aktywnego wypoczynku z Tęczą ciąg dalszy.


Dziś pierwsza grupa odbyła zajęcia integracyjne na basenie. 
Zajęcia w wodzie to znakomita zabawa dla dzieci a zarazem to przyjazny sposób na poprawę równowagi koordynacji. W ten atrakcyjny sposób przygotowujemy się do wakacji, do wypoczynku nad jeziorem i zabaw w basenie

piątek 29 czerwiec 2018CER Tęcza
Tęczowe wakacje. Więcej »

Półkolonie dla uczniów Szkoły Specjalnej i Ośrodka Tęcza.

 

środa 27 czerwiec 2018CER Tęcza
Ośrodek Tęcza w Wolicy na „Szóstkę”. Więcej »

W ośrodku Rewalidacyjno Wychowawczym –Centrum Edukacyjno Rehabilitacyjne Tęcza w dniach  21.05-05.06.2018 r. została przeprowadzona Ewaluacja problemowa przez zespół wizytatorów z Kuratorium Oświaty w Poznaniu-Delegatura w Kaliszu.

Zapraszamy również do zapoznania się ze szczegółowym raportem z ewaluacji problemowej na stronie Nadzoru Pedagogicznego –System Ewaluacji Oświatowej :

www.npseo.pl w zakładce „Zobacz raport ze swojej szkoły".

 Pobierz raport z ewaluacji problemowej przeprowadzonej w naszym Ośrodku.

 

Aktualności

piątek 13 lipiec 2018CER Tęcza
Pierwszy tydzień półkolonii. Więcej »