Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo
piątek 21 wrzesień 2018CER Tęcza
Podwójna uroczystość. Więcej »

Wczoraj w naszym ośrodku obchodziliśmy osiemnaste urodziny Agaty i siódme urodziny Julii. 
Moc życzeń dla naszych jubilatek……..
Wszystkiego najlepszego… 
Szczęścia i radości moc… 
Ciepłego słoneczka, co dzień… 
Kolorowych snów, co noc…

czwartek 20 wrzesień 2018CER Tęcza
19 września Więcej »

19 września na terenie naszego Ośrodka odbył się III Regionalny Dzień Młodego Sportowca Wolica 2018- Olimpiad Specjalnych. W 8 konkurencjach zmierzyło się ponad 30 zawodników z klubów sportowych Wielkopolska-Konin z Rychwała, Borzęciczek, Konina ,Koła, Kalisza i Wolicy. Zanim młodzi sportowcy zaczęli rywalizację wzięli udział w rozgrzewce, którą poprowadzili reprezentanci klubów sportowych MKS i KKS Kalisz. Program ,,Młodzi Sportowcy TM” adresowany jest do młodszych dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w celu wprowadzenia ich w świat sportu, zanim uzyskają prawo do udziału w zawodach Olimpiad Specjalnych. Dzięki temu istnieje możliwość angażowania dzieci w dostosowane odpowiednio do ich poziomu rozwoju, ćwiczenia stymulujące rozwój fizyczny, intelektualny i społeczny. Wydarzenie MS doskonała okazja dla członków rodzin do integracji i wspólnej zabawy. Dziękujemy klubom sportowym KKS,MKS , Klubowi wolontariuszy działającym przy I Lo w Kaliszu i wszystkim pozostałym osobom, którzy wsparli wydarzenie z takim zaangażowaniem. W Olimpiadach Specjalnych jest jedna zasada – każdy jest zwycięzcą. Dlatego na podium stanęli wszyscy. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą atmosferę i do zobaczenia za rok!

piątek 14 wrzesień 2018CER Tęcza
Z wizytą w Poddębicach. Więcej »

Korzystając ze słonecznej pogody grupa czerwona wybrała się na wycieczkę do Ogrodu zmysłów w Poddębicach. Dzieci mogły poczuć świat zmysłami którymi jesteśmy obdarzeni, wspaniały ogród składa się z pięciu części odpowiadających ludzkim zmysłom: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i orientacji przestrzennej. Ogród to niezwykłe miejsce odpoczynku, zabawy, rekreacji ale także terapii i rehabilitacji na świeżym powietrzu. Grupa zwiedziła również pijalnie wód termalnych, woda jest wyśmienita i wybitnie zdrowa. Oczywiście był czas na przepyszne lody i pozowanie do zdjęć jak widać na załączonej fotogalerii.

czwartek 13 wrzesień 2018CER Tęcza
TĘCZOWY WYPOCZYNEK Więcej »

TĘCZOWY WYPOCZYNEK - to nazwa nowego projektu Fundacji Dzieciom POMAGAJ skierowanego do uczniów Szkoły Specjalnej i Ośrodka TĘCZA w Wolicy. Oddajemy do całorocznego wykorzystania przez naszych uczniów z rodzinami dwa luksusowe apartamenty położone w przepięknych kurortach - w Kołobrzegu i w Karpaczu. 

 Każdy uczeń szkoły specjalnej i ośrodka TĘCZA w Wolicy będzie mógł skorzystać raz w roku z BEZPŁATNEGO tygodniowego pobytu wypoczynkowego nad morzem i w górach. 

 Przedstawiamy pierwszy z nich usytuowany w Kołobrzegu na os. Polanki. To przytulne miejsce położone w przepięknym parku krajobrazowym w obszarze chronionym Natura 2000 tuż przy szerokiej, czystej plaży. Do dyspozycji gości osiedla przewidziano baseny z podgrzewaną wodą, strefę spa i fitness, a dla najmłodszych plac zabaw oraz salę zabaw. Do morza prowadzi kilka ścieżek, a jedno z pobliskich zejść jest dostosowane dla osób na wózkach. 

 Apartament mieści się na 3 piętrze, a dotrzeć do niego można windą bezpośrednio z podziemnego garażu.

 Zapraszamy do obejrzenia filmu z jego krótką prezentacją.

 Takie rzeczy to tylko w TĘCZY 

Szanowni Państwo, informacje dotyczące wszystkich projektów Fundacji Dzieciom Pomagaj znajdują się w zakładce  NASZE PROJEKTY

 

wtorek 11 wrzesień 2018CER Tęcza
III Regionalny Dzień Młodego Sportowca Więcej »

III Regionalny Dzień Młodego Sportowca Olimpiad Specjalnych odbędzie się w Ośrodku Rewalidacyjno- Wychowawczym „ Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza” w Wolicy. Program ,, Młodzi Sportowcy TM” został opracowany dla młodszych dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w celu wprowadzenia ich w świat sportu, zanim uzyskają prawo do udziału w zawodach OlimpiadSpecjalnych.

Dzięki takiej działalności Olimpiad Specjalnych istnieje możliwość angażowania dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, w dostosowanym do ich poziomu rozwoju ćwiczeń stymulujących rozwój fizyczny, intelektualny i społeczny.

III Regionalny Dzień Młodego Sportowca to także świetna okazja na włączenie członków rodzin dzieci z niepełnosprawnością intelektualną do działań w ramach Olimpiad Specjalnych, a przede wszystkim wspaniała okazja do wspólnej integracji.

W rywalizacji udział biorą kluby sportowe z oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych-Wielkopolskie Konin.

piątek 07 wrzesień 2018CER Tęcza
Pierwszy trening umiejętności społecznych za nami Więcej »

W środę grupa czerwona wybrała się na ścieżkę zdrowia w celach integracyjnych i rekreacyjnych. Spacer okazał się bardzo udany co widać po uśmiechniętych buźkach!

czwartek 06 wrzesień 2018CER Tęcza

Miło nam jest poinformować, że w nowym roku szkolnym do naszej "rodziny Tęczowej" dołączyli Wiktor i Dominik przedszkolaki nowej grupy Turkusowej. Niech czas spędzony w Tęczy będzie fascynującą, intelektualną przygodą oraz mądrą zabawą 

Szanowni Państwo, informujemy,że sekretariat Fundacji Dzieciom Pomagaj prowadzi zapisy dla podopiecznych na świetlicę opiekuńczo-terapeutyczną. Świetlica wznawia zajęcia po okresie wakacyjnym od 02 października 2018 r.- 28 czerwca 2019 r. i będzie odbywać się we wtorki, srody i czwartki.

wtorek 04 wrzesień 2018CER Tęcza
Pierwszy dzień. Więcej »

Integracyjne zajęcia ruchowe, sensoplastyka, zabawy taneczne tak w Tęczy minął pierwszy dzień nowego roku szkolnego! Jak widać na załączonej fotogalerii wszyscy szczęśliwi i uśmiechnięci powrócili z wakacji.

poniedziałek 03 wrzesień 2018CER Tęcza
Witaj Szkoło! Więcej »

Witaj Szkoło! Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty! A my zaczęliśmy bardzo uroczyście świętując 13 urodziny Dawida. 
Z okazji urodzin życzymy Ci, radosnego uśmiechu, moc najpiękniejszych wrażeń i spełnienia wszystkich Twoich marzeń.
Jeszcze raz 100 lat Dawidku!

Aktualności

piątek 21 wrzesień 2018CER Tęcza
Podwójna uroczystość. Więcej »