Fundacja Dzieciom Pomagaj - logoCentrum Edukacyjno-Rehabilitacyjne Tęcza - logo
🍿 Dzień Popcornu - Fascynująca podróż w czasie! 🍿

Dziś chcemy przybliżyć historię naszego ulubionego przysmaku - popcornu! 🌽🌽🌽Aztekowie już wiele lat temu przyswoili sobie tajniki uprawy kukurydzy i doceniali jej ziarna nie tylko jako pyszny przysmak, ale także jako element biżuterii? To niesamowite, jak daleko sięgają korzenie tego małego, prażonego skarbu!

Popcorn trafił na rynek pod koniec XIX wieku, kiedy to wynaleziono specjalną maszynę do jego produkcji. Od tamtej pory stał się nieodłącznym elementem naszego życia. 🌽🍿

Chociaż najczęściej kojarzymy go jako kinową przekąskę, nasza młodzież postanowiła uczcić Dzień Popcornu w zupełnie inny sposób! W ramach zajęć edukacyjnych, kreatywni wychowankowie grup starszych wzięli się za prażone ziarna kukurydzy z pełnym zaangażowaniem.

🌽 Próbowaliśmy ćwiczeń poszerzających wiedzę i praktycznych zajęć, a efekty naszej pracy były po prostu oszałamiające! Młodzi artyści stworzyli popcornowego baranka, urokliwy łańcuch oraz labirynt z kukurydzianych ścieżek. To było nie tylko wspaniałe widowisko, ale także doskonałe ćwiczenie rozwijające umiejętności manualne i stymulujące rozwój motoryki małej.

A co najlepsze, nagrodą za zaangażowanie był pyszny popcorn, przygotowany samodzielnie przez naszych utalentowanych wychowanków. 🌟

Dziękujemy wszystkim za udział i dzielenie się swoją kreatywnością! 🎉🍿💛

#DzieńPopcornu #Kreatywność #EdukacjaZPasją

Aktualności

środa 10 kwietnia 2024FD Pomagaj
🌈🎶 Konkurs Taneczno-Muzyczny "TĘCZOWE NUTKI" dla Szkół i Przedszkoli! 🌈🎶 🎉 Czy jesteście gotowi na... Więcej »